Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Férfinak melyik vagy milyen...

Férfinak melyik vagy milyen otthoni edzés (fitness) ajánlott? (fogyáshoz, fittség)

Figyelt kérdés

Igazából már 2-3 órája túrkálom a netet, már amazon-on is "workout" dvd-k véleményét olvasom, youtube csatorna, de annyi fajta edzés típus van, hogy elbizonytalanodtam. Pilates, AB...


27, 180cm vagyok, 81kg. És hasról kellene leadni elsősorban. (sixpack féle shortvideokat láttam erre). És olyan edzésre gondolok, amit otthon tudnék végezni.


Elsősorban tényleg a fittség, és a hasról,fenékről való fogyásra szeretnék összpontosítani. (Futást a rossz idő beköszönte miatt nem merem bevállalni. A szervezetem a nátha vírust rosszul tűri.)


A táplálkozás részt, már átnéztem, orvossal, ott kaptam pár trükköt is (fontos a tiszta víz, édesítőszerek mellőzés stb.)


Vagy ha csak linket küldenék, ahol minden el van magyarázva, hogy mit válasszak, már az is nagy segítség, mert félek attól, hogy a net tele van "kóklerekkel". Vagy nem elég hatékony edzéstervet választok ki magamnak otthonra. Max 1 órát tudnék rászánni naponta szerintem.


2013. okt. 8. 00:58
 1/5 anonim válasza:
Focus T25, Insanity
2013. okt. 8. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Osynho ***** válasza:

" a hasról,fenékről való fogyásra szeretnék összpontosítani"


Majd a szervezeted összpontosít. ;-) Te nem tudsz, mivel nincs helyi fogyás. Attól hogy egy adott izomcsoportot mozgatsz, nem fog csak a felette lévő zsírréteg fogyni, mivel nincs kapcsolat közöttük. Genetikailag maghatározott, hogy hova hízol és honnan fogysz, illetve ennek sorrendje, mértéke.


Fogyáshoz bármilyen aerob mozgás jó, amit hetente többször min 40-50 percig végzel.


És a legfontosabb egy helyes étrend betartása! Kevés szénhidrát, sok fehérje, zöldség, víz. Cukor, fehérliszt teljes mellőzése.

2013. okt. 8. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

az étrend lényegi pont nincsenek trükkök.

a kalóriadeficittől fogsz fogyni.

edzésben meg van rengeteg megközelítés és lehetőség.

az izmok karbantartására jó a fegyencedzés otthonra,plusz az aerob edzés,szobabicikli,ugrókötél mondjuk.

vagy választhatod a kettőt egyben az meg a jóga.

a férfiaknak a dinamikus jóga és a power jóga ami komoly kihívás lehet erőben és állóképességben is egyaránt.

2013. okt. 8. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

kérdező, szerintem nem keresgettél eleget a neten, mert a legfontosabbakat nem sikerült a felszínre bányásznod:)


Sajnos nincs helyi zsírégetés. Olyan nincs, hogy csak egy-két kiválasztott helyről fogyj, nem így működik. Nincsenek helyi fogyasztó gyakorlatok. Mindenkinél genetikailag kódolt, hogy ki, honnan, milyen ütemben adja le a zsírt. Nem tudod befolyásolni, szabályozni!

Tehát szálkásító diéta kell és heti minimum 3-4, 40-50 perces aerob edzés és majd lemegy az óhajtott helyről is. De máshonnan is..


Szálkásító diéta: legyen napi 2,5-3g x testtömegkg fehérje és 1-2g x testtömegkg szénhidrát (ch).

A magasabb ch értéken érdemes kezdeni és ha nincs meg a heti 0,5-1 kg fogyás, akkor lehet lejjebb vinni. A fehérjebevitel maradjon magas az izomvesztés elkerülése érdekében.

Ezekből az alapanyagokból kellene nagyrészt összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, marha, hal), tojás, sovány túró, protein tápkieg.

ch:zabpehely, barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség

zsír: omega3, lenmagolaj.


Erősítő edzés sem ártana, a többiek is írták, hogy pl a fegyencedzés megfelelő lenne. Keress rá, töltsd le és alkalmazd.

2013. okt. 8. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 *Glissade* ***** válasza:
A fiúknak minden féle jóga kihívás;)))
2013. okt. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!