Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Valaki segitene legyszives?

Valaki segitene legyszives?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy a kerdes valos. Nem átlagos kerdes lesz, bar kitudja, nem jarok ide gyakra. Felvazolom a kerdes elott gyorsan ki is vagyok es mi a gondom.

19 eves vagyok, elsportolo, hatarontuli magyar. Elsportolo annyit jelent ebben az esetben, hogy 1 eve ebbol elek, profi szinten, 15 evesen abba is hagytam az iskolat mar. A sportagom nem fogom leirni, nem szeretne, ha kitudna megiscsak hogy ki vagyok en.

A problemam a kovetkezo, bekellet fejeznem a kondiedzommel a munkat, mivel nem erzodott az elorelepes a kondimban.

Ugy nez ki hogy kb 1 honapig magam kene kondiedzeseimet vegezni, ami tudom hogy nem jo de ez van.

Tudom hogy sok tapasztalt ember van itt aki esetleg segitene. 3 napra kene szetirni az edzesemet, maximum 4.

DE most jon a legfontosabb, nem sulyzos edzes ez, vagy lehet az is de szerintem nem tulozhatom el. A sportom egyeni sport, fontos a nagy gyorsasag kis teruleten, fontos a kitörés??(vagy hogy nevezzem ezt, itt azon van a hangsuly hogy a masodperc toredek resze alatt kell hogy a reflexeim kapcsoljanak es idobe ott tudjak lenni ahol lenni kell, mindez kis teruleten, szoval nemtudom melyik izmokat kene edzeni.) es hat ha a indulas fontos az erkezes is, amint megerkezek, mozdulnom kell tovabb, lehethogy teljesen mashova. Nagy izmot nem pakolhatok magamra, nem lassulhatnak le a labaim es a felsotestem. Fontos lenne a kezem lenduleten javitani, rugalmassagon? ( sajnos eztse tudom hogy mondjak). Viszont kell ero is a kezekbe, de olyan ero, amivel nem pakolok magamra tenyleg nagy mennyisegu izmot, mert inkabb hogy is mondjam atletikus ero kene. Az also hatamra, derekra is kene kulon feladat, mert reggelente sajnos mar most is kis fajasok vannak, megiscsak 12 ev megmutatkozik. Szoval ezek a gondjaim, meg esetleg annyi hogy szuper lenne ha valaki tenyleg raszanna az idot es lebontana nekem ezt egy edzesprogramra, es ha lehetne pontos gyakorlatokkal, hogy mibol mennyit. Napi 4-5 orat edzek tornaterembe, 1 oram van kb heti 3x kondizni, tehat heti 3 oram. Ez melle mennyi nyujtas lenne szulseges? Mit kene reggeliznem, es meccsek elott ennem hogy vegigbirjam? Ami nem nehezit el, de taplal. Regi edzom a tesztakat nyomta belem a versenyeken, es a meccsek elott, utan, egyoflytaban. Fontos lenne nagyon, nem hagyhatok ki 1 egesz honapot kondiba, es ahol most a felkeszulesem folyik nincs kondiedzo, viszont lehet mindent csinalnom, csal hat nincs kinek iranyitania engem, mivel nekem most nincs.


Remelem lesz aki elolvassa, valaszotokat elore is koszonom.



2013. nov. 6. 23:49
 1/7 anonim ***** válasza:
tehát, ha jól értelmezem, te egy kiskorú élsportoló vagy, aki nem tanúl, semmit nem tud a saját testének edzésérõl, és a számára szükséges étrendrõl? hát ez eléggé fake szagú....
2013. nov. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
19 eves vagyok, tudok a táplálkozásról es az edzésről is sokmindent, megis feltételezni mertem hogy valaki segít. Persze a kerdes fake, mivel ez pont az a témakör ahova raknak fakeket, es igazan nincs is jobb dolgom. Am ha érdekel epp most vagyok 2 ora edzés utan
2013. nov. 7. 09:36
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a határon túlt nem Amerikára értette,hogy 19 évesen kiskorúnak számitson de szerintemis elég fake vagy eléggé tudatlan vagy ha élsportoló vagy és ezért hagytad abba az iskolát nehogymár egy edzést ne tudj lebontani 1 hétre, és azt miért nem tudod csinálni amit az edződ mondott xy ideig.. ezeket már neked kéne tudnod,főleg az,hogy mit ehetsz és mit nem és ha élsportoló lennél akkor lenne olyan ismeretséged aki össze tud hozni egy normális étrendet.
2013. nov. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Most komolyan, en nem jartam iskolaba, de ti nem tudtok olvasni. Azt irtam hogy amit az edzommel csinaltam, nem vezetett fejlodeshez. Ha megakadtatok az etelnel, lepjetek tovabb, mindent a kondiedzom irt szet minden, es fejlodes nem volt. Ha a kulfoldon ragadtatok le, nemetroszagban vagyok, es leszek az elkovetkezendo 3 hetben.
2013. nov. 7. 18:58
 5/7 anonim ***** válasza:
jogos amit irtal nem figyeltem elegge az edzeseddel kapcsolatban DE amellett meg mindig kitartok,hogy egy elsportolo tudja mar lebontani az edzeset 3-4 napra
2013. nov. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De az edzésem le tudnám, de a kondi reszet nem, nem ismerem annyira ezeket az izmokat :) légyszíves Segíts :)
2013. nov. 8. 21:42
 7/7 anonim ***** válasza:
hat figyelj attol fugg milyen kondi itt mindent megtalalsz amire szukseged van [link] vallogas ,vannak heti etrendek,edzesek lebontva 1 hetre
2013. nov. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!