Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mitől fájhat mindkét sípcsonto...

Mitől fájhat mindkét sípcsontom? Nem vertem be őket

Figyelt kérdés

Mar vagy egy honapja nagyon fajnak a sipcsontjaima bokam folott kb 10centire, egy tenyernyi helyen. Ha reggel felkelek akkor is faj, ha futok utana is, ha megnyomom meg erosebben erzem. Nem lila/kek/zold stb. Mitol lehet ez? Milyen orvoshoz menjek? 14/L

nem tudom szamit-e valamit hogy kb 3/4 eve futok aszfalton, az utolso par honapban, (meg az elejen is) teniszcipoben futok.



2013. nov. 7. 15:22
 1/2 anonim ***** válasza:
futástól lehet csonthártya gyulladásod, indokolt lenne szerintem megkérdezni egy orvost
2013. nov. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Makoscsiga ***** válasza:
Sípcsont belső fele véletlenül? Mert az csonthártya lesz az! Ez egy nagyon gyakori tünet kezdő futóknál. Kicsit pihentesd, pár napig ne fuss egyátalán, majd szépen lassan el lehet kezdeni megint. A terhelésre a szervezet erősödéssel reagál, de ha nagyon nagymértékű a terhelés és nincsen elég idő a regenerálódásra, akkor kialakulnak ilyen bajok. Persze ez kialakulhat attól, hogy a terhelés jellege megváltozik: más tempó, más cipő, más terep. Mind kicsit más izmokat mozgat meg, máshogy oszlik meg a terhelés.
2013. nov. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!