Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyivel nehezebb tekerni...

Mennyivel nehezebb tekerni egy MTB-t, mint egy országúti versenybringát?

Figyelt kérdés
26" * 2.2 -es kerekek, a versenybringáknál 29" * atomvékony kerék.... Mennyit számít ez? A bringámmal így sík terepen max 25-30 km/h -ás tempót tudok menni. Elég megalázó, mikor a 14-16 éves csajok simán megelőznek a versenybringával, én meg teljes erőbedobással sem tudom tartani a tempót, max fél percig :S Ennyit számítana 1 jó országúti bringa? Csak mert meredek emelkedőn meg röhögve feltekerek, mikor mások tolják a járgányukat :D
2009. nov. 19. 19:15
 1/6 A kérdező kommentje:
+ nem tudom mennyit számít, de nem nyújtott lábbal tekerek, mert alacsony a váz + rövid az üléscső...
2009. nov. 19. 19:21
 2/6 A kérdező kommentje:
Saját tapasztalatok? Nekem semmi összehasonlítási alapom nincs...
2009. nov. 21. 13:12
 3/6 anonim válasza:
Talán a vastagabb kerék meghajtásához kétszer nagyobb energiát használsz el, és mivel kisebb az átmérője, ezért többet fordul kisebb sebességnél, míg az outi nagyobb átmérő, nagyobb fordulat, és persze kevesebb energia, meg persze a terepgumi szétrázza az embert az aszfalton, főleg a csuklót.
2009. nov. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Rengeteg dologtól függ...milyen állapotú a bringád, milyen típusú és korú, milyen gumid van, milyen áttételt használsz... A 2,2 jó, én például 2-eset használok, olyan külsővel ami lehetővé teszi a 4-5 baros nyomást a belsőben, sokkal gyorsabb vagyok vele.
2010. márc. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Alex Fly ***** válasza:
Számít. Átmérőben nincs különbség, viszont a gördülési ellenállásban igen. A nagyobb guminyomás, keskenyebb és slick gumik mindegyike az ellenállás csökkentésére szolgál. Emellett outinál a felni+gumi tömege is jóval kisebb, mint mtb esetén, ami gyorsításnál dupkán számít.
2016. márc. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Kissebb gordülési ellenállás, áttétel, az üléspozició nagyon sokat számit (vázgeometria), magas guminyomás, egyszerűen ezek ennyire számítanak de mondjuk felfele tényleg jobb vagy földúton is elmész elméletileg jobban is gyorsulsz bár ha egy országútival nagyon tekernek akkor lehagy úgy is
2020. aug. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!