Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Sport után normálisak ezek a...

Sport után normálisak ezek a tünetek, vagy túlhajtottam magam?

Figyelt kérdés
18 éves normál testalkatú lány vagyok, 3-4 hónapja sportolok rendszeresen, heti 2-3x 1,5 óra kardióedzés konditeremben(futópad, bicikli, taposógép), és az utóbbi 2 hétben minden nap 30-40 perc szobakerékpár. Voltam ekg-n és szívultrahangon, ezek alapján teljesen egészséges a szívem. Viszont sportolás közben és után sokszor előfordul, hogy annyira dobog a szívem, hogy szinte tényleg rosszul vagyok, iszonyú vörös az arcom és angyon erősen lüktet a halántékom.Sokszor a fülemben is hallom a nagyon erős szívdobogást( edzések után). Vérnyomásom alacsony-normális, nyugalmi állapotban a pulzusom is az. Úgy érzem, elég fokozatos voltam, nem erőltettem meg magam, mégis így reagál a szervezetem. Az edzőtermi gépek sokszor 200 föltti pulzusszámot mutatnak, de amikor rákérdeztem, azt mondták, az lehetetlen, mert azzal már kórházban fetrengenék...és hogy ezek a gépi pulzusmérők nem olyan megbízhatóak. Szerintetek túlreagálom, és ez teljesen normális?Vagy változtatnom kéne valamin? Kardiológiára azért mentem egyébként, mert időnként szúrt a szívem, de azt mondták, hogy ez pszichés dolog, a szívemnek semmi baja, és sportoljak csak nyugodtan, mert az segít leküzdenia stresszt, ezáltal az ideig alapon fellépő panaszokat.
2009. nov. 21. 12:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát egy kicsivel kevesebb is elég és akkor nem lesz probléma:)
2009. nov. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

a 200-as pulzus egy edzőtermi súlyzós edzéskor elképzelhető. Viszont a gépek mérői teljesen megbízhatatlanok, szóval ha az mutat 200-at az nem mérvadó.

Ha a kaja, és a folyadékbevitel rendben van meg a vitaminbevitel persze, akkor bajod az edzéstől nem lesz.

2009. nov. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm..akkor megpróbálom figyelmen kívül hagyni, valószínűleg csak edzetlen vagyok, majd belejövök.
2009. nov. 23. 10:00
 4/6 anonim válasza:
nézd, nekem egyszerű sima súlyokkal történő edzés közben ha 115 a pulzusom akkor már nem érzem jól magam olyan tünetekkel mint te... sztem kicsit le kellene állnod, lassabb edzések, vagy inkább aerob edzés kellene csak csinálnod... én is csináltam a konditermes edzés utáni futást 2-2.5 km-t és nem tett már teljesen jót a szívnek egy idő után hidd el, azért halnak meg futók, futbalisták néha a pályán hirtelen szívleállással...
2010. jún. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
utolsó: butaságot írtál. Azokat az élsportolókat ne hasonlítsd magatokhoz, átlagemberekhez. Ők nem azért halnak meg mert magas a pulzusuk, hanem ennél sokkal prózaibb oka van. De mindegy, itt nem ez a téma.
2010. jún. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Azóta már lecsökkentettem az edzések számát, rájöttem, hogy nincs nekem szükségem ennyire. Főleg, hogy hónapok óta nyomom a msáfél órás edzéseket, és nem hogy nem leszek edzettebb tőle, hanem egyre rosszabb a közérzetem. Jelenleg 'csak' a heti 3x 40 perc futás, + 1 óra úszás az állandó, és jól megvagyok így. MOst érzem, hogy ez jól esik, és jót tesz, ellenben a régi, hosszabb edzésekkel.

Utolsó válaszoló: szerinted miért van ennyi sportolói hirtelen szívhalál? Komolyan érdekel a véleményed.

2010. jún. 7. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!