Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tudnátok nekem egy edzéstervet...

Tudnátok nekem egy edzéstervet összeállítani? Problémás terület fenék, comb.

Figyelt kérdés

Tudom hogy szakember jobban tudná de nincs pénzem rá.Ugye konditerem is kilőve.A fenekemet szeretném formálni hogy ne legyen ilyen lógós.ÉS a combokat.Szóval nem fogyni szeretnék hanem feszesíteni.Milyen gyakorlatokat végezzek és hányszor?Gondolom a futás nem elég, egyáltalán a futás ér valamit?

Ja és az normális ha kitöréseknél fáj a térdem?

Egy kétségbeesett kérdező köszöni a segítséget:)



2013. nov. 29. 22:41
 1/9 anonim ***** válasza:

A feszesség ismérve két dolog: az, hogy izmos vagy és az, hogy kevés rajtad a zsír. Magadra nézel, és látod, hogy a kettő közül mi választ el tőle.


Izmosításhoz megfelelő izomépítő edzés kell tömegnövelő étrend mellett. Erre az edzésre a legjobb a konditermi (súlyzós) edzés volna, de végezhetsz otthon is gyakorlatokat ha veszel eszközöket, vagy akár csak a saját súlyodat használva. (A futás valóban nem tartozik az izomépítő edzések közé, de nem haszontalan, később leírom.) Döntsd el, hogy te hogy akarod.


A tömegnövelés után szálkásításra is szükség van általában, ez szálkásító diétával és aerob edzés beiktatásával (erre pl. a futás is jó) a változatlan izomépítő edzés mellé végezendő.

2013. nov. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ne haragudj de ezt most nem értettem..mi közül válasszak? és miért kell tömegnövelès?
2013. nov. 29. 22:51
 3/9 anonim ***** válasza:
A közül, hogy most mégis eljárnál konditerembe, vennél otthonra egy-két eszközt, vagy kizárólag saját súlyos edzéssel nyomnád. A tömegnövelés egy kifejezés arra, mikor megfelelő edzés mellett kiszámolt diétával biztosítjuk a tápanyagokat az izomnövekedéshez, semmi extra dolog, magyarul eszünk, hogy tudjunk miből fejlődni, de ennél egy kicsit azért jobban bele kell menni. Tehát megtervezni és betartani az étrend néhány alapvető szabályát a lefektetett elvek által. Nem kell megijedni a szótól.
2013. nov. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm igy már értem

Saját sùlyos..de asulyzos attòl is függ milyen eszközök konkrétan.

és ilyen étrended hol találok?

2013. nov. 29. 23:36
 5/9 anonim ***** válasza:

Tömegnövelő étrend, erre keress rá. Otthonra is súlyzót ajánlottam volna elsősorban. Helyedtől függően padokat, állványt. De saját testsúlyoshoz is minimum egy húzódzkodórúd kellene.


Amit még elolvashatsz: alapismeretek, a google-ben az első találatok között van a builderes cikk, azt olvasd el. Esetleg ha mégis súlyzózás mellett döntesz, akkor a Sárga Kapszulát még.

2013. nov. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül kell húzódzkodórúd otthonra, ha van a közeletekben mondjuk játszótér. Akkor csak kifutsz, megcsinálod a gyakorlatokat és kész.

Egyébként combra és fenékre a bicikli illetve a guggolás (azon belül is az egylábas) a legjobb saját súlyos edzés. Persze az egylábas guggolásig el kell jutni. Kell csinálni teljes guggolást, zárt lábas guggolásokat, emelőkarosakat, stb stb... És mindezt telitalppal.

2013. nov. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.De a bicikli nem csak a combot erősíti?
2013. nov. 30. 16:42
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha eléggé rádőlsz a kormányra akkor nem :)
2013. nov. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A bicikli tulajdonképpen számottevő izmosodásra nem alkalmas.


Futás, kerékpár, ezek aerob mozgásformák. Nagy intenzitással kardiózásra is jók lehetnek, de ahhoz nem adnak elég stimulációt, hogy izmosodj tőlük komolyabb mértékben.


Valóban nem kell húzódzkodórúd sem otthonra, amennyiben van valahol egy vízszintes rúd a környékeden, és télen is megcsinálod a gyakorlatokat a szabadban.

2013. nov. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!