Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futásomon hogy tudnék javítani?

Futásomon hogy tudnék javítani?

Figyelt kérdés
Az lenne a célom hogy 2 km -t egy ritmusban végig tudjak futni egy aránylag jó időben, max 10 percen belül. Van, amikor egybe csak az első 800 métert, de általában az első 1200 métert bírom végig futni, utána lihegek. Milyen technikával kéne futnom hogy végig bírjam? Heti két alkalommal járok futni, az elég, hogy feljavuljon? Légyszi olyan írjon aki ért is hozzá (tehát fut vagy valami). Köszönöm szépen.
2009. nov. 22. 13:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Súlyfelesleged nincs? Megfelelő az izomzatod? Ezek szoktak a leggyakoribb problémák mellett az edzetlenség mellett. Amikor tisztire készültem, akkor minden nap futottam 10 kilométert, ami 5*2000 méter volt. Egyre jobb időket futottam, magyarul gyakorlás kérdése az egész. Valószínűleg azért lihegsz, mert edzetlen vagy.
2009. nov. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát világ életemben küzdősportoltam.

Futni mindig is útáltam, így azt ritkán is csináltam, meg is látszik. Egyébként vékony vagyok, és szálkás, kondizok.. Erőnlétileg rendben vagyok, viszont a futás valamiért nem megy. Egyébként én is oda készülök ezért is szeretném ha javulna! :))) Van vmi trükk? Magas vagyok és szokták mondani hogy lépjél nagyobbakat mintha ugrálnál stb. de egyszerűen abba még hamarabb elfáradok, sok kicsit lépkedek és ez tudom hiba. Köszi!

2009. nov. 22. 13:58
 3/7 anonim ***** válasza:
hát, fuss gyakrabban, előbb-utóbb javulni fog az időd..
2009. nov. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
a légzésre figyelj oda, a futó technikád majd javul magától.. én úgy szoktam lélegezni, hogy hosszan (kb. 3-4 másodpercig) be és ugyanolyan hosszan ki. Ha szaporán lélegzel, előbb-utóbb szétesik a rendszer...
2009. nov. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Egyrészt vélhetően az alakod miatt rossz technikával futsz. Meg kellene kérned a testnevelés-tanárodat, hogy tanítson meg futni. Ha "világ életedben sportoltál", akkor nem lehetsz annyira rossz kondiban, hogy problémát okozzon 10 perc futás. De lehet, hogy egyszerűen nem alakítottál ki állóképességet (bár ez számomra hihetetlen). Szerintem segíthet, ha olyan edzéseket csinálsz, hogy (főleg, ha körpályára jársz) először kocogj 1-másfél kilométert lassan, úgy, hogy ne lihegj. Utána 100 m megnyomva-200 m kocogás felváltva 5-6szor.
2009. nov. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Utolsó vagyok: hozzátenném, hogy heti kétszer 6-8 perc, az nem edzés. Az nagyon-nagyon kevés. fél óránál rövidebb edzésnek biztosan nincs értelme!
2009. nov. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Na, holnap meg is próbálom, köszönöm szépen Nektek!

Majd írok mi a fejlemény :)

Igen ez igaz, először próbálok mindig hosszan lélegezni, majd nem tudom tartani és begyorsul a légzés onnantól fáradok ki...

Köszi mégegyszer rendesek vagytok!

2009. nov. 23. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!