Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kick-box edzés, az erőnlétemet...

Kick-box edzés, az erőnlétemet hogyan tudnám javítani? Edzésen 1 óra után mikor jönnek az igazi küzdelmek, már a kezem is alig bírom tartani, nem hogy még kombináljam az ütéseket. Valaki tipp? Futás, fekvőtámasz, felülés?

Figyelt kérdés
2011. aug. 24. 08:18
 1/9 welee ***** válasza:

állóképességre jó a futás. így több az energiád

a karodat viszont külön kell edzeni.

nem árt ha beszerzel egy súlyzót.

plusz elkezdesz húzódzkodni.

vagy néha menj le kondi terembe.

2011. aug. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

szoktam futni 3-4000 métert, igaz csak 1 szer egy héten, járok súlyzózni is 3 szor.

húzódzkodást még nem csináltam mert nem volt elég erős a karom, de legközelebb megpróbálom, köszi!

2011. aug. 24. 10:11
 3/9 anonim ***** válasza:

A küzdősportokhoz speciális állóképesség kell.Nem elég 3-4 km-t futni,persze az is kell(aztán egy idő után növelni),de be KELL iktatnod sprintes és intervallum-futóedzéseket is,ha mind3at csinálod,lesz eredménye.Valamint otthon,ha zsákot be tudsz szerezni,az egy kifejezetten jó opció.A konditerem jó,de ne vidd túlzásba,ha a kick-box a fontosabb.És sokat nyújts!

Ez a futás(de úgy,ahogy írtam)+konditerem kombináció teljes mértékben elég,f*sza erőnlétet lehet vele szerezni,ha jó arányban,és JÓL csinálod.

Ja,és a húzódzkodás tényleg hasznos,de hátra-karra egyaránt csináld,a hát neked még fontosabb is.

2011. aug. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Futás közben állj meg néhány 200-300 méterenként és csinálj néhány fekvőtámaszt, a következő 200-300 után pedig guggolást. Esetleg még megpróbálhatnál úgy futni, hogy a kezedet fenn tartod az álladnál, ahogy harc közben is kéne.
2011. aug. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi! a futás közben kéz fent, majd 10 fekvő, ez jól hangzik! :) kiprobálom
2011. aug. 24. 20:41
 6/9 welee ***** válasza:

ha 3000-4000m futsz az nem sok........

gondolom nem rég kezdtél futni

futás a célokról szól.

próbáld ki hogy egyszer 2 annyit futsz.akár mennyire szenvedsz nem adod fel.

és köv héten már emelkedett a teljesítményed.

a húzódzkodás szerintem pedig alap.

még az általános iskolába is van ilyen gyakorlat.

csak mindenki elfelejti

azon ne csodálkozz és na ad fel ha csak 1 megy

előbb utóbb megy majd több is.

ha rendszeresen heti 3 xor húzódzkodsz

1 hónap alatt már 15 simán menni fog.

és meg is lepődsz mennyire jobb lesz az erőd.

2011. aug. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 ThePunisher válasza:

A futás és fekvőtámasz az jó :) Én is így csinálom, nem méterbe mondanám, hanem kb 1 perces pihenővel. 30-40 db szoktam nyomni kb 5x6-or, persze szigorúan öklön :)

A 3-4 km az viszont nagyon kevés. Én már nem versenyzek, de így is 10-15 km-t futok majdnem mindennap. Erősítéshez: súlyzós edzés, kettlebell, birkózás, földharc - Akár egyszerre :)

2012. júl. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszi, probálom a 10-12 km 3-4 szor egy héten.

reggel nem tudok időben kelleni, este meg már sötét van, vagy csak lusta vagyok és ezzel magyarázom meg, de a 2 futás mindig meg van :)

2012. júl. 12. 12:31
 9/9 ThePunisher válasza:

Ezt edzés mellett kellett még csinálnunk:

Edzésprogram felkészülési időben! / lehetőség szerint minden nap /

- bemelegítés

- 3,5-5 km síkfutás

- 3x2 perc ugrálókötél

- 40 fekvő

- 80 hasprés

- 3,5-5 km síkfutás

- 3x2 perc ugrálókötél

- 40 fekvő

- 80 hasprés

- 3,5-5 km síkfutás

- 3x2 perc ugrálókötél

- 40 fekvő

- 80 hasprés

- levezetés, nyújtás!

2012. júl. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!