Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tudtok ajánlani valami eszközt...

Tudtok ajánlani valami eszközt, amit egy 50-es éveiben járó nő használhat otthoni edzéshez?

Figyelt kérdés
Édesanyám ülő munkát végez, sokat dolgozik és nem nagyon van ideje edzeni. Szeret mozogni csak nincs ideje. Amíg jó idő volt mindig kijárt a parkba, mert ott van ilyen időseknek való "edzőterem". Az nagyon tetszett neki, de így hidegben már nem aktuális. Szeretnék neki venni neki valami többfunkciós eszközt edzéshez. Mit ajánlotok?
2013. dec. 6. 21:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

a fegyencedzés könyv 1. és 2. részét.

saját testsúllyal végzett gyakorlatok vannak benne fokozatba szedve,szóval bármilyen kondícióval elkezdhető.

és még egy szobabiciklit hozzá.

2013. dec. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 kovpet ***** válasza:

Hehe, pont ezt akartam írni. Akkor nem is gépelem be megint. :)


A könyv címétől nem kell megijedni, az csak marketing-okokból ez. A gyakorlatok nagyon rendben vannak.

2013. dec. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
fegyencedzés? egy 50 éves nőnek? nem ilyenre gondoltam.
2013. dec. 6. 22:25
 4/13 anonim ***** válasza:

Előbb talán nézd meg mi az..;)

Sajnos az otthoni kondigépek rengeteg pénzbe kerülnek.A Teleshopban árult multifunkciós cuccok pedig sz*rt sem érnek.

2013. dec. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Pedig fekvőtámaszt 50 éves nőknek is nyomniuk kell. Na, most mi van? Ez aztán a nehéz helyzet.



Amiben különleges igényük van ennyi idősen a nőknek, az a gyógyászati igény. Ennyi idősen már bőven el kellene kezdeni (és persze úgy 30 éve..) a mély medencei izmok (hüvelyi izmok), mély hátizmok erősítését, qigongozni vagy jógázni kellene.


Ezek egyikét sem segíti eszköz, tehát nem tudok mit ajánlani, esetleg örömgolyót az intim súlyzós edzéshez, mondjuk ez nem egy nagy eszköz de hirtelen ennyi jut eszembe.

2013. dec. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Jó lesz neki a fegyencedzés, az gyakorlatilag bárkinek jó.
2013. dec. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

jó jó a fegyencedzés de egyáltalán nem életszerű, hogy egy 50es családanya majd nekiáll fekvőket nyomni, meg kézen állni a falnál XD néha akkora ökrök vagytok XD...


anyukám is irodista és ő is sokat dolgozik, tavaly vettem egy olcsó szobabiciklit szálkásítani kezdtem vele, majd mikor anyám látta, hogy mennyit fogytam vele, ő is elkezdett rájárni a szobabringámra(ez csak azért ciki, mert külön élünk és ő minden másnap beállított) lényegében nagyon rákattant ő is jobban érezte magát tőle, az olcsó vaterás szutykot 3-4 hónap alatt széthajtottuk, akkor vettem egy minőségibb(60.000)-kategóriás biciklit neki, meg egy ellipszistrainert, arra is nagyon rákattant, azt használja többet. Magamnak meg vettem egy komoly spining gépet.

sajnos csak az efféle kardiós gépekre lehet rávenni, meg különféle direkt ennek a korosztálynak kitalált tvshopos vacakokra, de legalább mozognak azzal is...


fegyencedzés... még mindig ezen mosolygok... persze...

2013. dec. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Oké, te életszerű dolgot írtál, de az viszont tény marad, hogy 50 évesen is erősíteni kéne.


Nem véletlen, a callanetics baromi jó hatással van a 40-es 50-es nőkre, lényegében az is egy ilyen gyógytornás-erősítés. Elveiben nem is különbözik sokban a fegyencedzéstől, és bizony sok nő használja ebben a korosztályban is (azaz járnak edzésre).

2013. dec. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
az időseknek való kondiparkba se olyan komoly az edzés, de legalább mozgott és jól érezte magát tőle. A szobabiciklivel meg a hasonlókkal az a gond, hogy én még tanuló vagyok, szóval nem igazán tudok ilyenekre költeni. De például még régebben láttam ilyen V alakú összenyomható valamit. Azt lehet lábbal nyomogatni meg kézzel is, és túl drága nem lehet. Ötletek?
2013. dec. 7. 12:22
 10/13 anonim ***** válasza:

ebből az utolsó kérdésedből kérdező gyanakodnom kell,hogy nem-e kamu a kérdés.

az a v alakú dolog a szemetelésen kívül másra nem jó.

szóval a fegyencben ott van a lábemelés a csípőemelés a gerinccsavarás,ami a gerinctornán,vagy egy jóga órán ugyanúgy megtalálható,ezért írhattuk volna ezen edzéseket is,de ha nem megy el akkor felesleges lett volna.

ezért ha fontos neked a kérdés,akkor vedd a fáradságot és nézz utána annak,hogy mi az a fegyencedzés.

lehetett volna a neve jóga gyakorlatokon alapuló otthoni torna is,csak ugye az nem menő,úgyhogy ne vezessen félre a neve.

2013. dec. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!