Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Elmehetek hegyet mászni?

Elmehetek hegyet mászni?

Figyelt kérdés

Jövő nyáron szeretnék elmenni a Magas vagy az Alacsony Tátrába, de nem tudom, hogy ez meg e van engedve akárkinek. Vagy ezt be kell jelenteni valakinek, hogy szeretnék menni?? Amúgy semmi tapasztalatom nincs ebben a sportban. És ha, tegyük fel elmegyek, akkor muszáj a kijelölt ösvényen mennem, vagy mehetek, amerre látok?

És bármelyik hegycsúcsra felmehetek?? Remélem az állatok, csak este jönnek elő, nem szeretnék egy medvével találkozni.

Akinek van valami tapasztalata, vagy volt a Tátrában ilyen túrán, az megoszthatná velem.



2013. dec. 15. 11:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Persze, bárki mehet a magas és az alacsony Tátrába is. Elég bőséges turistaút hálózat van, azokon lehet menni. Térképek a helyszínen kaphatók, esetleg itthon is beszerezhetők. A turistautakról bizonyos helyeken elvileg nem lehet letérni, de nem biztos, hogy találkozol nemzeti parkos munkatárssal, aki ezt kifogásolná.


Azokra a hegycsúcsokra mehetsz fel, ahova út vezet. Van ahova csak hegymászó felszereléssel vagy úgy se lehet felmenni, de azt úgy is látod, hogy túl meredek, megközelíthetetlen. Én most a hegyi túrázásról beszélek, nem a sziklákon kötéllel stb. való hegymászásról.


Nekem nagyon rossz tapasztalataim vannak a tátrai időjárással kapcsolatban, ezért én már nem is megyek oda. Volt úgy, hogy egy héten át minden nap 20 órán át ömlött az eső, és marha hideg volt. Erre is készülj fel, ha odamész. Én vagy 5 alkalommal voltam, többnyire júliusban, abból egyszer, legelőször volt szép az idő, a többi egy katasztrófa volt különböző mértékben.


Veszélyes állattal nem találkoztam, csak zergékkel a csúcsok közelében néha.

2013. dec. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi szépen a kimerítő választ
2013. dec. 16. 15:05
 3/4 lencsefőzelék ***** válasza:

meg e van engedve -> meg van-e engedve

Nem kell bejelenteni senkinek. Általában a Himalájában vannak olyan hegycsúcsok, ahova csúcsengedély kell, bár azt beszélik, hogy a Grossglocknerre is be akarják vezetni.

2014. jan. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszi a nyelvi helyreigazítást...

a Csomolungmára nem szeretnék menni, mivel ott túl hideg van...XD

2014. jan. 14. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!