Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Meddig kell edzeni ha fegyence...

Meddig kell edzeni ha fegyencedzest kovetek?

Figyelt kérdés
pl:van az elso resz a fekvotamaszos,az elso gyakorlat abbol kell megcsinalni 50x3,es ha ezt megcsinaltam akkor ugye kell csinaljam a 2 lepest?es ha abbol nem tudok annyit ismetlest csinalni pl 30 akkor mit csinaljak probaljam ujra?es meddig csinaljam a egy nap ?
2013. dec. 19. 15:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Inkább olvasd el a könyvet...
2013. dec. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 aikiboxer ***** válasza:

Csinálsz az első edzésen 3x50 falitámaszt. Ha megy, a következőn továbbléphetsz a kettes szintre.


A napi edzés kb. egy óránál ne legyen több. Melegíts be rendesen. Egy izomcsoportot egy héten elég kétszer edzeni, mondjuk fekvőtámasz Hétfö-Csütörtök.


Ha nem tudsz a következő edzésen 3x30 magas fekvőtámaszt megcsinálni (ami kezdőknél normális), akkor kezdd mondjuk 3x15-tel és a következő edzéseken ezt növeld fel a célig.


Ha elérted egy szinten a célodat, továbbléphetsz. Ki is hagyhatsz elemeket simán, ha kényelmetlenek, pl. a Híd félig priccsen lépését kihagytam mint a szél.

2013. dec. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
tehat ha megtok csinalni 3x50 fali fekvot akkor megyek a 2-re.. viszont mikor legkozelebb edzek akkor a fali fekvotamaszt mar ne csinaljam?
2013. dec. 19. 17:22
 4/5 anonim ***** válasza:
Esetleg bemelegítő gyakorlatnak megcsinálhatsz 1-2 sorozatot az előző szintből.
2013. dec. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 aikiboxer ***** válasza:

Bemelegítésnek lehet az előző szintekből csinálni, de nem kell. Én fekvőtámaszhoz pl. a magas fekvőtámasszal szoktam bemelegíteni (ablakpárkánynál), ez ilyenkor nem számít bele az edzősorozatba.


Tehát pl. bemelegítés: 2x20 magas fekvőtámasz

Edzés: 3x10 szűk fekvőtámasz, 3x25 normál fekvőtámasz.

2013. dec. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!