Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hosszabb kihagyás után ti...

Hosszabb kihagyás után ti hogyan szoktok vissza a sportra?

Figyelt kérdés
Szóval régen élvezettel edzettem minden nap legalább egy órát, volt napi 2 órára is példa, pedig nincs nagyobb probléma a testemmel, egyszerűen élveztem az egészet, most meg sehogy nem bírom elkezdeni. Próbáltam visszaállni fokozatosan, hirtelen, de sehogy nem megy. Terem kilőve, drága (legalábbis nekem), itthon meg kipróbáltam mindent, amit egy lány csinálhat, aerobik, insanity, erősítés. Tudom, ebből sok minden ugrálás, de csak ilyenekkel tudtam levezetni az energiámat, amikor még volt ilyenekre erőm...:)Szóval tényleg nagyon ellustultam, és ez nem csak mentálisan igaz, hanem fizikailag, egy kiadósabb edzés után teljesen ki vagyok ütve, holott eddig volt rá példa, hogy utána még bulizni mentem. Nincs vitaminhiányom, az étkezésem is olyan, mint eddig, nem válogatok. (Tarkítottam négyüteművel, fekvőtámasz, lábemelés, szóval tényleg majdnem mindent megcsináltam.) A belső inspiráció még nagyobb, mint amikor csináltam, nyilván mert egy kicsit lelkiismeret furdalásom van a lustaságom miatt.
2013. dec. 19. 17:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezzel én is hasonlóképpen vagyok. Túl régóta csinálsz egy sportot elfásulsz.Az egyik megoldás ilyenkor hogy erőt veszek magamon és azért is megcsinálom -közben arra gondolok, hogy majd holnap megköszönöm magamnak.

Másik, hogy valami újat próbálsz ki pl egyik nap hegyi-futás, másnap súlyzós edzés, harmadnap stb. Fontos hogy időnként pihenőt tarts, pl: 2 hétig felfüggeszted teljesen aztán újból elkezded frissen.

Legalábbis nálam ez müködik.

2013. dec. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!