Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik önvédelmi rendszer,...

Melyik önvédelmi rendszer, harcművészet ajánlott ha nem vagyok?

Figyelt kérdés

Nem vagyok az az agresszív típus. Nem igen szeretek ütni rúgni. Mit érdemes így tanulni?

Az agresszivitás elengedhetetlen a küzdelemhez? Vagy azt előhozza az éles helyzet?

Érdemes küzdősportot talluni?

Én nem valami box meccsnek képzelem az önvédelmet hanem minél előbb lezárni.

Úgy érzem jó lenne ha valami adna némi magabiztosságot ezen a területen.

Egyáltalán nem tudom mit csinálnék ha valaki az utcán belém kötne.

Azt nem állítom,hogy kimondottan préda alkat vagyok,de ránézésre olyan mimóza,gyenge,kalácsképű nagy baj nem lehet ha belekötök típus szerintem rám illik.



2013. dec. 28. 01:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kravmaga... ott nem kell potyára hadonászni 3 mozdulatból nyertél.
2013. dec. 28. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Lövészet (és vegyél mellé gázpisztolyt).
2013. dec. 28. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egyet kell értenem az előttem szólóval. Ha valóban csak és kizárólag az önvédelem az, ami érdekel, akkor tényleg a legegyszerűbb és a legcélszerűbb a gázpisztoly. A harcművészetet/küzdősportot/önvédelmi rendszert gyakorlók egy része sokszor még önmagával is elhiteti, hogy csakis az önvédelem motiválja, holott minden ilyen stílus elsősorban a jellem és a fizikum csiszolására alkalmas, és csak ezek után önvédelemre, amely hatását ezen rendszereknek sokkalta nehezebb kiaknázni, mint ahogyan azt a túlnyomó többség hiszi, amellett pedig szerény véleményem szerint önmagát is áltatja az, aki azt állítja, hogy nem vágyik az így megszerzett tudásának eredményes kipróbálására egy éles helyzetben. Tehát a magabiztosságodon, kiállásodon valóban sokat segíthet valamilyen harcstílus tanulása, de önvédelemre a gázpisztoly továbbra is alkalmasabb, és ha tényleg CSAK ennyi foglalkoztat, akkor önmagadhoz őszintébb is.
2013. dec. 28. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Oly annyira számít az agresszió bunyónál,hogy sokszor felülírja a képzést és a sok éves edzést is.Magyarul ha egy igazi vadállat vagy,aki bunyó közben ujjakat tör és füleket harap le,nem áll le akkor se ha kap a képébe rendesen,minden létező eszközt bevet poharak,üvegek,akkor ez a kitartás és gátlástalanság győzelemre vezethet.Amúgy edzésen pár pofon után gyorsan fel fog ébredni benned a szunnyadó és elnyomott büszkeséged,főleg ha megpróbálnak a társaid edzésről edzésre elnyomni,vagyis segítenek az ébredésben,nem egy se-ggnyaló helyre mész edzeni.A box az alap,ha abban már közepesen jó vagy,nem sírsz nem zökkensz ha pofánverdesenek,megtanultál nyerni és veszíteni,akkor továbbléphetsz önvédelmi edzések felé,ahol ha találsz jó edzőt,akkor kiképezheted magad igazi gátlásoktól mentes túlélővé.
2013. dec. 28. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 aikiboxer ***** válasza:
84%

Ha belédkötnek, dumáld ki magad. 40 éves vagyok, számtalanszor kötöttek már belém, soha még a kezemet se emeltem fel. Tanulj meg kommunikálni.


Sportot pedig az élvezeti értéke és az egészség miatt válassz.

2013. dec. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Előző.. "Gyere költözz hozzánk garantáltan nem fogod a kezed se felemelni mert nem lesz rá időd. Elhiszem hogy arrafelé ki tudod dumálni magad de ez nem mindenütt jön be.

Én is ezt vallottam sokáig de 2év kinlódásba és 200e ft ba kerül a kivert fogam mire rendbehozták. A támadóm annyit nem mondott hogy "He... mielőtt ütött.

A fegyver nem megoldás ,mert mindíg akkor történik a baj mikor épp nincs nálad. -Ráadásul rossz dolog fizikailag és lelkileg folyton fegyverbe járni.

Ezt most egy itt fegyvermániás véleménye amit olvasol.

Jobb az ha a fejedbe kezedbe lábadba van a technika.. Az mindig nálad van.

2013. dec. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nézd csak kérdező,találtam neked egy tanulságos kis jelenetet arról amiről írtam neked,hogy a képzetlen,de lelkileg a végletekig elszánt vadállat hogyan kerekedhet felül a nagyobb,vagy akár képzettebb ellenfelén-

http://www.youtube.com/watch?v=xoeL_Y8D1SE

Csak egy filmrészlet,de a lelki hozzáállást és a határoktól elrugaszkodást jól visszaadja és bemutatja.És persze a másik végletet is,hogy mi várhat rád akár ha nem teszed meg.

2013. dec. 29. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
jeet kune do
2013. dec. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 aikiboxer ***** válasza:
#6: sajnálom a fogadat. Ettől függetlenül normális ember kerüli a konfliktusokat, amennyire tudja.
2013. dec. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
46%
Wing Tsun! Vigyázz, nem Wing Chun, Hanem Wing Tsun! Sok sikert!
2013. dec. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!