Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik önvédelmi rendszer,...

Melyik önvédelmi rendszer, harcművészet ajánlott ha nem vagyok?

Figyelt kérdés

Nem vagyok az az agresszív típus. Nem igen szeretek ütni rúgni. Mit érdemes így tanulni?

Az agresszivitás elengedhetetlen a küzdelemhez? Vagy azt előhozza az éles helyzet?

Érdemes küzdősportot talluni?

Én nem valami box meccsnek képzelem az önvédelmet hanem minél előbb lezárni.

Úgy érzem jó lenne ha valami adna némi magabiztosságot ezen a területen.

Egyáltalán nem tudom mit csinálnék ha valaki az utcán belém kötne.

Azt nem állítom,hogy kimondottan préda alkat vagyok,de ránézésre olyan mimóza,gyenge,kalácsképű nagy baj nem lehet ha belekötök típus szerintem rám illik.



2013. dec. 28. 01:57
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Na. A Wing Tsunnak nevezett mókusboxot hagyjuk.

Az utcai önvédelem ökölharc, test-test elleni küzdelem, földharc.

Kezdj ökölvívással. A box megtanít ütni, elmozogni és megtudod milyen az ha pofánnyomnak. Hasznos lehet még a birkózás is, a test-test elleni küzdelemnél, fölfharcnál. Egy támadó esetén, földön a BJJ is nagyon jó.

Rúgások közül el lehet adni a taposós mae gerit, a gedan mawashit (combost) a chudan mawashit. Nagyon hatékony a savate is. Savate-ban van egy szivatós rúgás, ami lényegében egy chudan mawashi geri chusoku, de mivel ők alapbó cipőben edzenek, nem chusokuval (lábpárnával), hanem cipőorral rúgják. Ha ebből egy betalál, mondjuk a bordákra, a hatás azonnali padló.

Ha eszközös harc (kés, rövidbot) is érdekel, akkor nézz le egy kali vagy eskrima edzésre.

Osu

2014. jan. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!