Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik a jobb? Kisebb súllyal...

Melyik a jobb? Kisebb súllyal 4x20, vagy nagyobb súllyal 3-15-ös széria a jobb?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

172 cm ès 65 kg vagyok. Lány vagyok. Le szeretnèk mèg adni vagy 5 kg-ot minimum.

NOs, járok edzőterembe, mindig futással kezdek (15 perc), majd sùlyzòzom.


Formálòdni is szeretnèk. Szóval ma ol astam egy honlapon, hogy ha nagyobb sùllyal edzek, amiből meg tudok csinálni 3x10 sokkal hatásosabb, mint kis sùllyal sokat.mert a nők nehezebben tudnal izmot èpìteni, èz ezèrt ez az edzès jobb nekik, mert hamarabb is van eredmèny ès látványosabb. Szèp formákat eredmènyez. Valamennyi izmot így is fel fog szedni az illető, de a több izom több energiát fogyaszt, ìgy a zsìrrèteg csökkeni fog. Ez így helyes ez az elmèlet?


2014. jan. 22. 18:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Aránylag helyes, de azért lehet benne kötözködni.


Igaz, hogy ti nehezebben építetek izmot, de a tömegnövelő ismétlésszám nálunk sem különbözik. Olyan súlyt kell választanod, amivel 8-12 ismétlést tudsz csinálni, tehát rugalmasabb azért a dolog.


Az aerob edzést el kell választani a súlyzós edzéstől, tehát egyik nap fuss, másik nap súlyzózz, különben a futás túl sok energiát visz el.

Ne csak 15 percet fuss, hanem legalább 30-at, de a legjobb az egy óra, emellett ügyelj a fokozatosságra, nehogy a térdízületeidet hazavágd.


Akkor ég legjobban a zsír, ha a pulzusod 120-140 között van.


Ezek mellett a kajára is figyelned kell, napi min. 5x egyél keveset (érdemes kiszámolnod, hogy mennyi kaóriára van szükséged, és a fogyúkúra alatt annak a 80%-át kell bevinned). Ráállhatsz a Harcosok étrendjére is, nekem bevállt, 2-4 kg-ot tudtam is fogyni vele, csak befejeztem, és újra szaladtak fel a kilók, mostanában akarok visszaállni rá.

2014. jan. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!