Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Van egy sportpóni, akin...

Van egy sportpóni, akin mindig én ülök, de két szörnyű szokása van, ilyenkor mit tegyek? Több lent!

Figyelt kérdés
Van egy sportpóni a lovardában, Puszedli. Vágából, ügetésből nagyon könnyű felvenni, könnyű beugratni. Amikor viszont lépséből, vagy ügetésből megkéne állni mindig zsiráfkodik olyannira hátraemeli a fejét, hogy szinte a szemébe tudok nézni, s alig húzom a szárat. Sokszor kiugrik a körből, s amikor vissza szeretném vezetni, akkor ugyanúgy zsiráfkodik, nem hagyja magát irányítani, s nagyon ijedős, sokszor megindul. Mindig rajta kell ülnöm, és szeretem őt, de a szokásai nekem érdekesek, s félek hogy egyszer felágaskodik alattam.:"(

2014. jan. 26. 12:39
 1/7 anonim válasza:
Próbálj martingált vagy kikötőt használni.És mikor sziráfkodik hajtsd előre csizmával :)Sok sikert :)
2014. jan. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, következő edzésen kipróbálom.:)
2014. jan. 27. 14:24
 3/7 anonim válasza:

Én személy szerint nem vagyok se a martingál, se a kikötő szár se semmi ehhez hasonló "kényszerítő" eszköz híve.... hiszen ezek a dolgok a problémát csak látszólag oldják meg...

A helyedben én nagyon figyelnék a korrekt ülésre, a precíz pontos (és határozott!) segítség adásra (itt most legfőképp a csizmára gondolok) és hogy megfelelő támaszkodást adjak a pacnak, tehát nyilván nem téped a száját, ahogy írtad és ez nagyon helyes is, de teljesen lötyögnie sem szabad, mert lehet hogy pont azért zsiráfoskodik, mert ninca meg a megfelő egyensúlya....

Remélem segítettem, sok sikert és jó pacagolást :)

2014. jan. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Amikor szárra hozom a lovat, avagy támaszkodik akkor gyönyörűen mágtudunk állni, szép feszes, ám nem durva a szár, a ló nyaka ívben van. Utána ha megunja az "ácsorgást" akkor kezd zsiráfkodni.:(
2014. jan. 27. 19:27
 5/7 anonim válasza:
A martingált és a kikötőt azért írtam mert ez segíthet a probléma megoldásában.Nem a probléma leplezésére gondoltam. Amúgy a profi díjugratók is szoktak martingált használni.Mivel az ugrásra könyebben rávezethető a ló ha nem arra kell figyelni hogy nem látjuk az akadályt a ló nyakától.És teljesen nem kérhetjük le a fejét mert akkor nincs meg a lendülete.Ez nem kényszerítő eszköz.Hiszen nem tartja lent a fejét és kereken a nyakát.Csak könnyebben megelőzhető vele a zsiráfkodás.És némely lovak (főleg iskolalovak) már alapjáraton megszokott hogy a kezdőknél feltehetik a fejüket stb.Ezért a martingál vagy a kikötő szükséges.Persze ez nem azt jelenti hogy evvel oldd meg a problémát és majd egyszer megunja.Ez csak egy segédeszköz :) Sok sikert :)
2014. jan. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kezdő nem vagyok. Martingált és egyébb "segédeszközöket" nem szeretek alkalmazni a lovon, sokkal inkább híve vagyok ha "szabadon" való idomítás, lovaglás alapján engedelmeskedik nekünk a ló, nem pedig eszközök segítségével.
2014. jan. 28. 13:03
 7/7 anonim válasza:

Régi kérdés de azért:

Ne félj semmi képpel az ágasmodástol. Egyrészt mert ha félsz arra koncentrált és nem a lóra másrészt ha ugrottal már az ágasmodástol sem lessz nagyobb probléma. Nem valószínű hogy al hanyatt dobja magát.

Az hogy ijedős... Hát meg kell mutatni neki hogy ne féljen. Martingált és kikötőszárat én is támogatom , csak okosan kell nem az a lényeg hogy a szügyét rágja. Hogy a zskráfkodás ellen mit tudsz tenni innen látatlanba nehéz megmondani ám az hogy határozottabb vagy vele segíthet. Semmi kell se húzd meg hirtelen a szárát. Szép fokozatosan esetleg lefelé irányuló ám a föld felé. Igen ez nem teljesen szabályos de nekem ez be szokott jönni. Lentebb tartod így a ló fejét az ágasmodástol ha a ló nem idegbajos akkor szinte kizárt. :)

2017. jan. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!