Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egy magasabb szintű önvédelemb...

Egy magasabb szintű önvédelemben jártas személy, "lenyomna" egy amatőr bokszolót?

Figyelt kérdés
2014. jan. 28. 12:20
 1/8 A kérdező kommentje:
Tehát ki jönne ki győztesként?
2014. jan. 28. 12:21
 2/8 anonim ***** válasza:
Így nehéz meg mondani,sok mindentől függ.
2014. jan. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Magasabb szintű önvédelem..


Ha leáll valaki box szabályrendszerben kesztyűzni egy boxolóval, akkor jó esélyei vannak a boxolónak. Mert egy ringben, kesztyűkben a másik ember utcai, valód szituációkra kidolgozott technikái mondjuk le vannak korlátozva a ringben.


De egyébként, aki mondjuk egy harcművészetben ugyan annyira jártas, rutinos mint egy ökölvívó, az egy thaibox vagy mma szabályrendszerben ringben is győzhet ökölvívók ellen.


Ahogy fordítva is megeshet, de vannak komplexebb rendszerek, amelyekkel ki lehet állni az ökölvívás profi ütéstechnikáival szemben.


Ha meg a kérdésben azt hangsúlyozod ki, hogy amatőr boxolót ki nyomna le, nos sokan.


De azt is megjegyezném, hogy egy kravmagást is önvédelemben jártas személynek tekinthetünk, mégsem nyomna le egy ökölvívót.


Tehát a kérdésed nem egyszerű, attól függ mire gondolsz. Az ökölvívásnak megvannak az előnyei és a hátrányai. Mint minden másnak.


Nem éppen egy önvédelmi rendszer, de sokkal jobb mint a semmi.

2014. jan. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
39%

"egy kravmagást is önvédelemben jártas személynek tekinthetünk"

Hahahahaha.....XD XD XD XD! Júúúj...ez a nap vicce! :D


Nem egy krav magást nem tekinthetünk önvédelemben jártas személynek, mert akkor ennyi erővel egy teniszedzőt is önvédelemben jártas személynek kellene tekinteni. :)


Én csak egy éve thai boxolok, de egyszer sparringoltam egy rajoskodó krav magás ellen aki 4 éve nyomja és még állítólag Miskolcon sikerült elvennie egy cigánytól a kést is. Én csak egy combost adtam neki, és nem tudott lábra állni. XD

2014. jan. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jól van, tudom hogy igazad van de én meg próbálok úgy fórumozni, hogy minél kevésbé tiporjak bele mások önérzetébe. Még így is sok rozoga önbecsülésű kravmagás sértődhetne meg az idézett vicces soromon, pedig én is tudtam volna keményebben fogalmazni :)
2014. jan. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
39%

Az igazi, eredeti ultrabrutál izraeli kommandós krav maga:

http://www.youtube.com/watch?v=_jUmLBdNUWw


Krav Maga i love you!

(Ez most vajon miért nem hangzott őszintén? XD XD XD)

2014. jan. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
39%
Az őszinte gúny is őszinte! xD
2014. jan. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ott a pont! XD XD


Poént félretéve és a kérdésre válaszolva.

Igen egy magasabb szintű harcművész elverhet egy bokszolót.

Nézzünk például egy Hung Gar kung-fust.


A Hung Gar egy nagyon erőteljes stílus, főként ütnek benne. Ököllel, tenyérpárnával, ALKARRAL és UJJAKKAL. Az ujjaik nagyon durván fel vannak edzve, cserepeket törnek vele össze! Láttam a kínai mestert, amikor kókuszdiót betört ujjal. Hát egy embernek a kulcscsontját vagy csuklócsontját könnyen eltudná törni ujjakkal(!). Nagyon durva, mert ennek a kung-funak az a filozófiája, hogy az ellenfélnek azt a testrészét iktatják ki, ami a legerősebb. Például nézzünk meg a kérdésben említett ökölvívót. Egy bokszolónak a legveszélyesebb fegyvere értelemszerűen a keze. Ilyenkor a hung gar-os a mindenhol feledzett kezével nem a bokszoló testét és fejét ütné (mint ahogy normál esetben), hanem a egyszerűen szétveri a bokszoló alkarját. Bedagadt, belilult, csonthártyagyulladásos alkarral a bokszoló nem tudna kellően gyorsan ütni és előbb utóbb veszítene. Plusz eközben még alulról szétrúgná a bokszoló bokáját és térdét is.


De ez csak egy példa. Egy koreai taekwondo mester is előbb tépné le lábbal a bokszoló fejét, mire az bele kezdene egy jobb egyenesbe. De itt most ugye amatőr bokszolóról van szó. Ha egy profiról lenne szó, az már más kérdés.

2014. jan. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!