Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Görbe hátat ki lehet valahogy...

Görbe hátat ki lehet valahogy egyenesíteni?

Figyelt kérdés
Nagyon púpos a hátam a helytelen ülés miatt gyerekkorban. Feszítsem állandóan? Vagy milyen technikák vannak hogy kiegyenesedjen?

2014. jan. 30. 09:00
 1/5 anonim ***** válasza:
A hátedzés sokat segített rajta. De ha elkezdesz edzeni, minden izomcsoportot dolgoztass meg
2014. jan. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát,úgy tudom,hogy 17 éves korig lehet tenni érte valamit, én a helyedben elmennék ortopédiára, esetleg csontkovácshoz. Illetve meg kell erősíteni a hátizmokat, úszással, súlyzós, saját testsúlyos edzéssel, van gyógytorna is.
2014. jan. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
attól függ mitõl görbe... nekem pl lazák az izületeim, és idõnként "beállnak" a gerinc izületeim, erre való a manuál terapeuta.. de ha pl fejlõdési rendellenességed van, azzal sokat nem lehet tenni.
2014. jan. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ketttes: ugyanez volt nekem is, 16 évesen mondták, hogy rendszeres tornával még lehet korrigálni. Nem tudom, hány éves vagy, én akkoriban eléggé elhanyagoltam, meg is lett az eredménye, ha nem járok edzeni, akkor fáj a hátam, a szülés utáni állapotot nem is említem, majd' beszakadt. Úgyhogy foglalkozz vele, amiket írtam. Legjobb lenne folyamatos súlyzós edzés, mert pl az edzett has, mell is segít a helyes testtartásban, erősítsd az egész testedet.
2014. jan. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

lehet rajta javítani persze,ha megerősíted az ottani izmokat,plusz visszaállítod a porckorongok rugalmasságát valamennyire,hogy hajlékony legyen a gerinced.

gerincjóga edzés,és neked még jól jönne egy mozgásterapeuta is pár alkalommal,aki újra tanít mozogni,ülni,állni,emelni.

bár ez utóbbira a kettlebell edzők is nagyon figyelnek,szóval gerincjóga heti 2x és kettlebell edzés heti 2x.

2014. jan. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!