Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Evés után fél órával edzhetek,...

Evés után fél órával edzhetek, ha engem nem zavar?

Figyelt kérdés

Csak mert tegnap a teremben egy pasi elkezdte mondani,hogy legalább 2 órával evés után lehet edzeni, mert ha hamarabb, akkor az emésztésre használt energiát másra használja fel a szervezet, így jobban hízunk!

Megmondom őszintén nem értek ehhez annyira, így nem tudom, hogy ez igaz-e. Engem viszont zavarni nem zavar,ha mondjuk ebéd után fél órával edzek. Mármint fizikailag nem zavar!


2014. febr. 1. 08:18
 1/1 anonim ***** válasza:
Valaki egy órával evés után már edz. Persze számít az is, hogy mennyit és mit edzel, de azt tudd, hogy abban igaza van, hogy fizikai aktivitás hatására a zsigereid aktivitása csökken, így messze nem fogja annyira jól emészteni a közben benned levő ételt, mintha nem edzenél alatta. Emiatt lehet, hogy nem menne olyan jól az edzés, utána nem esne olyan jól az evés, de persze ha téged nem zavar, és így is tudsz edzeni, utána enni, akkor nincs vele semmi gond. Tömegelésnél úgyis igénybe van véve rendesen az emésztőrendszered, egy ekkora csúsztatás nem számít sokat. Az edzés befejeztével ugyanúgy folytatja majd a soron levő adag megemésztését, és valakinek nem is áll le olyan durván az emésztés ilyenkor, hogy nagyon eltolná a napi rutinját.
2014. febr. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!