Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A spárgához mennyi időre...

A spárgához mennyi időre lenne szükségem? Néztem különböző gakorlatokat itt is meg máshol.12 éves vagyok és nagyon szeretném mihamarabb megcsinálni a spárgát.

Figyelt kérdés

2014. febr. 4. 17:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Pár hónap alatt megoldható.
2014. febr. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2014. febr. 4. 18:59
 3/7 A kérdező kommentje:
A nyújtások közül melyik lenne a leghasznosabb mert keresgéltem de még nem vagyok biztos benne.
2014. febr. 4. 19:00
 4/7 anonim válasza:

melyiket szeretnéd angol vagy francia ? A francia sokkal könnyebb én is egy hónap alatt már majdnem le birok menni(5 cm hiányzik a franciából)


Francia spárgához nyújtás:


Bemelegítesz (10-15 percet)

leülsz a földre szétteszed a lábad hajolgatsz az egyikre másikra középre majd eszt állva is...ha már lebírod tenni a lábadra a fejed meg középre is akkor megpróbálsz lemenni

Fancia spárgába(egyik láb elől másik láb hátul) ameddig tudsz tartsd egy kicsit....

gátülés, pillangó ülés ( <--vagy minek nevezik)


Tippek: fürdés után könnyebben tudsz nyújtani mert el lazulnak az izmaid, és minden nap nyújtasz egy Kb 20 percet megfogod tudni csinálni. Sok sikert! Amúgy én is 12 éves lány vagyok :)

2014. febr. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi hasznos válasz volt!Amúgy én fiú vagyok :D!
2014. febr. 24. 16:48
 6/7 anonim válasza:
100%

szia :)

nem tudom, még aktuális-e, de leírom, mi edzésen mit szoktunk csinálni :3

szóval mi először futunk néhány kört, mert a tanár szerint az is ártalmas, ha valaki csak úgy elkezd nyújtani. szóval előtte futni kell egy picit térdemeléssel meg bokaemeléssel. aztán úgy szoktuk, hogy oda kell állni a bordásfalhoz vagy valami olyan helyre, ahol valami magasabb tárgyra rá tudod rakni a lábadat úgy, hogy azért több, mint derékszöget zárjon be a lábad a testeddel (otthon pl. egy polc is jó lehet, én úgy szoktam, mikor itthon nyújtok ^^) és mindkét lábadnak nyújtva kell lennie és vagy 10x próbáld megfogni a lábfejét annak a lábadnak, ami fel van emelve. aztán ugyanígy maradsz, csak most lehajolsz és a lenti lábadhoz próbálod vagy 10x odahúzni magad. és így egymás után vagy 3x megcsinálod, aztán cserélsz, hogy most a másik lábadat rakod fel és ott is mindkettőhöz vagy 30x így odahajolgatsz. ja és nekünk mindig mondja a tanár, hogy a fenti lábad spiccbe legyen, bár annak nem tudom, milyen jelentősége van, de te is csinálhatod úgy :D

ezután oda kell állni szintén egy bordásfalhoz vagy egy sima falhoz, vagy valami, szóval hogy meg tudj kapaszkodni és a gerinced egyenes legyen mindenképp és ne hajolj előre meg semmi! és így csináld azt, hogy a belső lábadra helyezd a súlyod és az mindenképp nyújtva legyen, a külső lábadat pedig így rántsd fel vagy hogy mondjam és próbálj minél magasabbra. ezt így ismételd meg vagy 30x, aztán fordulj meg és most a másik lábad legyen kívül és azzal is ugyanígy. aztán fordulj szembe a fallal és az egyik lábadat kb 30x így nyújtsd fel hátra, amennyire csak tudod és a másik lábaddal is ugyanezt. aztán állj megint a fal mellé úgy, ahogy ezelőtt voltál és most ne előre, hanem oldalra lökd a lábad, szintén vagy 30x és ezt is ismételd meg a másik lábaddal is.

ezután ülj le nyújtott ülésbe és hajolj előre, amennyire csak tudsz a lábadhoz, próbáld megérinteni a homlokoddal a térdedet pl. ezután ülj terpeszbe és próbálj minél jobban előrehajolni, úgy, hogy az arcodat már le tudd tenni a földre és olyan széles legyen a terpesz, amennyire csak bírod.

ezután rendesen próbálj lemenni spárgába és rugózz egy kicsit úgy meg mit tudom én, majd fordulj el az egyik lábadhoz, szóval hogy franciaspárgában legyél és úgy is rugózz egy picit, aztán vissza angolspárgába, majd a másik lábadhoz franciába. aztán feküdj hátra és a lábadat emeld fel és tedd így szét, mintha spárgáznál és fogd meg a térdednél és húzd lefelé, hogy minél jobban szétjöjjön a lábad.

szóval mi edzésen ilyeneket csinálunk :D én mondjuk egyébként is picit hajlékonyabb voltam, szóval amúgy se hiányzott nagyon sok a spárgához, de mióta járok edzésre és ezeket csináljuk, meg hogy itthon is nyújtok néha, kb másfél hónap alatt annyit fejlődtem, hogy már alig kell vagy 15-20 cm az angolspárgához. mondjuk te fiú vagy, szóval kevésbé vagy hajlékony, de ha sokat nyújtasz, hamar meglesz az eredménye, szóval sok sikert :)

2014. okt. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi ment a zöld kéz.
2014. nov. 24. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!