Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 15 éves lány vagyok, milyen...

15 éves lány vagyok, milyen gyakorlatokat végezhetnék, hogy fitt legyek?

Figyelt kérdés
Lehetőleg nem lefárasztót hanem inkább serkentőt a tanulás mellett.

2014. febr. 16. 09:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Futás + megfelelő étkezés. Ha gépről leszek linkelek videót:)
2014. febr. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm, várom :)
2014. febr. 16. 09:28
 3/8 anonim ***** válasza:

Futás nem különösebben jó.


Jóga, qigong lenne az alap, mellette erősítés.

2014. febr. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ne gyakorlatozzál hanem sportolj.
2014. febr. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
1. A futásról és a megfelelőétkezésről linkelsz videót? :D
2014. febr. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Futás helyes végrehajtásáról biztos vagyok benne, hogy angol tudósok végeztek kísérleteket és tanulmányokat.. nézze akit érdekel..:D

Étkezésről mondjuk Jay-t ajánlom.:D (youtubeon van csatornája:D9

de erre gondoltam amúgy: én ezt szoktam csinálni:D

http://www.youtube.com/watch?v=YFfTp_Np94Q

2014. febr. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ami serkent, általában pont olyan ami le is fáraszt. de sejtem mire gondolsz.


én intenzív anaerob súly nélküli edzést ajánlanék, gyors mozgás legyen az a lényeg, az felpezsdít. így enm fogsz testépítő férfinak kinézni, élénkít és nem is fáraszt le túlzottan.


a (lassú)futás (kocogás!) pl pont egy rossz példa, mert kimeríti a glikogén táradat (fáraszt) anélkül, hogy komolyabb "felpezsdülést" okozna.

ráadásul a széles csípőjű és nehezebb nőknek kifejezetten veszélyes a futás, kocogás. + a legtöbb ember a helyes technikát sem ismeri.


tehát ilyen lenne pl sprintelés, magas ugrálás, labda dobálás/pattogtatás, gyors felülések...

a lényeg az, hogy gyors legyen, és ne kapj levegőt. a különböző feladatok között lihegd ki magad, ne hagyj sok pihenőt.

olyanokat, hogy súlyzós edzés, húzódzkodás, fekvőtámasz, tehát inkább férfinak való dolgok, nem írok, mert nagyon vállasít/kart vastagít, és azt nem mindenki szereti. ha fekvőtámaszt a térd felső részénél támaszkodva csinálsz, az szerintem nem vészes.


viszont mindenképp számíts arra, hogy jó táplálkozás mellett nőhet a testtömeged egy kicsit.

ezek az edzések legyenek rövidek, ha midnen nap akarod csinálni, és csak addig csináld, amíg nem érzed hogy felpezsdültél. jobb lenne viszont ha hagynál 1-1 nap pihenőt köztük, főleg eleinte.


persze emellé fontos a jó táplálkozás és életvitel is, ami még 2 külön legalább ennyi téma, ha ezekben kell segítség, keress privátban. nem muszáj, de rengeteg tévhit illetve nem ismert veszély van ezekben is, de még 2x ennyit tudnék írni a helyes edzésről is, ez csak egy durva leírás volt.

2014. febr. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
még azt elfelejtettem, hogy időtartama 2-15 percig legyen, de intenzív. első alkalommal ha jól csinálod, akkor pár percen belül kifulladsz és 10 ismétlésnél többet nem tudsz csinálni. ha korábban sportoltál már, akkor lehet, hogy ez nem igaz rád, illetve a testalkatodtól is függhet.
2014. febr. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!