Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kezdő futó vagyok! Hogyan...

Kezdő futó vagyok! Hogyan lehetek még kitartóbb?

Figyelt kérdés

Ezen a héten pénteken kezdek el újra futni. Igazából többször nekilendültem, de most már egy futócipő segítségével még elszántabb vagyok. Célom egy 4-5 kilót ledobni. Azt mondják jobban áll, ha kerekebb vagyok, de én nem érzem jól magam és a városban sétáló lányok/nők rendszerint nagyon jó alakúak. Legalábbis a többségük. Önbizalmat adna, ha kicsit karcsúbb lennék.

Kérdésem az lenne, hogy hogyan legyek kitartóbb a futást illetően? Legutóbb a téli időjárásnak köszönhetően álltam le, de akkor legalább 3km-ert le tudtam futni.Úgy érzem nehéz lesz ezt újra előhoznom magamból, pedig nem nagy táv, tudom. Arról nem is beszélve, hogy heti max 3 alkalommal tudnék futni. Ha az étkezésemre is odafigyelek, lesz változás?

( Ez a megtett 3km eleinte kocogva történt, aztán fokozatosan gyorsult minimálisan a tempó..)


Köszi előre is! :)


25/L



2014. febr. 19. 16:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Hallgass közben zenét,fuss a margit szigeten.Ott rengetegen futnak: kövess pasikat közben vagy hagyd le őket.

Keress futótársat.

30/n

2014. febr. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kicsit messze van nekem a Margit-sziget .. a zene tervben van, futó társam lesz a bátyám, ha futótársnak mondható. Nem kezdő és tuti, hogy lefog hagyni ami külön zavaró tényező lesz! :D De köszi!
2014. febr. 19. 17:32
 3/3 anonim ***** válasza:
igazából ne km-t nézz, hanem inkább arra figyelj, h min. 40 percet fuss. Nekem a zene nagyon sokat segít, és egyedül szoktam mindig, mert zavar ha vki van velem (rá figyelek és nem magamra, pl. ha ő lassabb, akkor akaratlanul én is lassabban futok). Kezdetnek jó ez a heti 3 alkalom, és majd ha könnyen megy a 40 perc, utána emeld fokozatosan :) A kajára nagyon figyelj oda, mert ha nem, akkor nem ér semmit a mozgás!
2014. febr. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!