Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit tanácsoltok? 14/FIU

Mit tanácsoltok? 14/FIU

Figyelt kérdés
Kb három hete kezdtem el figyelni a kajára, hogy mit eszek valamint elkezdtem felüléseket csinálni.(Kb 100 db/nap)Mert szeretnék nyárra egy kicsit izmosabb felsőtestet, mert télen feljött 3-4kg háj. Közben a suliba is elkezdtük fejleszteni a fizikumunkat.(futás,aerob stb)Egy hét múlva olyan izomlázam lett, hogy a napi 100 felülésből alig 20-at tudtam megcsinálni. Egyre rosszabb lett. Aztán beteg is lettem (influenza)ezután abbahagytam. Ami lement kb 1-2kg vissza is jött. Mit tanácsoltok, hogy sikerüljön elérni a célt?

2014. márc. 1. 19:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Kezdésnek elég egy héten 3 has edzés. Lefogyni pedig sportal és diétával tudsz. De igaz nem csak has izomra erősítesz?
2014. márc. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Főleg arra, mert oda jött fel az a 4kg háj. Olyan a genetikám, hogy mindig a hasamon rakódik le. Nem vagyok egy izomkolosszus. Csak 56-57 kg vagyok.
2014. márc. 1. 20:06
 3/5 bekaszaj ***** válasza:

Szia!

Én azt tanácsolom hogy ne erőltesd túl magad, pihenőnapot iktass be. Viszont ami fontos hogy hogy probalj minnel rendszeresebben edzeni/mozogni.

Még azt hozzatenném, azzal hogy szinte szinte csak a hasizmodra koncentrálsz, nem (legolábbis nem a leg effektívebben) fogsz a hasadról fogyni, ugyanakkor a hasizmod kidolgozottabb lesz, ami viszont tovabbra is megbujik majd a 'bébiháj' mögött.

Zsírégetés szempontjabol jobbanjarsz a több aerob gyakorlattal, tobb kardio edzessel.

Az izmosabb felsőtest érdekében pedig az én tippem: saját testsúlyal végezendő erősítőgyakorlatok (fekvőtámasz, húzodszkodás stb.) Neten talalhatsz pár érdekes StreetWorkout videot. Olvasni meg a 'fegyencedzés'-t ajánlom. Nagyon szép arányos izomzatot eredményeznek ezek a gyakorlatok, ami nem csak 'szép' hanem valós izomerő is lapul mögötte.

Arról nemis beszélve hogy 14 éves fejlődő testnek, jot is tesz egy ilyen szintű fizikai aktivitás, ellenben a nehéz súlyzós gyakorlatokal (amik szintén hasznosak és jók, konditerembe járok én is, tehát nem ezek ellen kampányolok most).

Még annyit hogy rendben van első célnak hogy 'nyárra jolnézz ki' , de az igazság az hogy nem 2-3 honapra kell ezeket besűriteni, hanem sportos életmódra átálni.


Hajrá harcos;) Sok sikert! Remélem azért segítettem (nemvagyok profeszionális edző, ugyhogy további hozzászolok kijavíthatnak, megvétozhatnak ha hulyeseget mondtam, talán akkorákat nem)

2014. márc. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hiába csinálsz napi 13637828263 felülést/hasprést attól fogyni nem fogsz, ezt jegyezd meg!
2014. márc. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 kovpet ***** válasza:

"Főleg arra, mert oda jött fel az a 4kg háj."


Ez nem így működik. Nincs olyan, hogy valamire edzel és ezért onnan fogysz. Vagy mindenhonnan fogysz, vagy mindenhova hízol. Helyileg fogyni nem lehet (csak zsírleszívással, azt erre találták ki).


Végezz aerób mozgást és legyen szálkásító diétád.

2014. márc. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!