Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért fáradok el jobban most...

Miért fáradok el jobban most h többet edzek, mint mikor elsőnek tornáztam?

Figyelt kérdés
nem tudjátok h vajon miért bírom egyre kevésbé az edzéseket? gyorsabban leizzadok, és gyorsan elfogy a levegőm! :S miért? nem hogy jobban kéne bírnom?
2014. márc. 6. 12:45
1 2
 1/13 Sowilo ***** válasza:

Lehet, hogy túledzetted magad. Csak minden másnap edzz, illetve most tarthatsz egy hét pihenőt, vagy kettőt.


Vagy lehet, hogy az étrendeddel van a gond, ami gyakori probléma. Leírnád pontosan, hogy ez hogy szokott kinézni?

2014. márc. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

köszi :)

hát heti 3x4x tornázok otthon ilyen kis rövid intenzív 10-20perces videokra, meg heti 1x megyek has popsi órára. szinte csak has popci comb amire inkább tornázok, meg néha beiktatok egy kis súlyzós kar feladatokat, csak otthoni emelgetések. azzal nincs gond. csak amikor ugrálok. pl a heti 1x pingpong edzésen ami szintén 1 óra, már 15-20p után folyik rólam a víz, alig kapok levegőt, és szomjas vagyok.


enni, kb 5x szoktam. reggeli meg vacsi kenyér vmi felvágottal, az edéb mindig vmi főtt kaja amit épp főzök. spenót, paprikás krumpli, hurka kolbász, bableves, stb...

meg ha úgy érzem h jól megdolgoztattam magam akk iszok 10g fehérje port 2-3 dl tejben, ezt is max 1-2 hetente, nem akarom túlzásba vinni.

2014. márc. 6. 13:07
 3/13 anonim ***** válasza:
inni kell edzés közben is, nem szabad megvárni, hogy szomjas legyél, + legalább a kenyeret meg a tejet számûzd.
2014. márc. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
hát, azt nem tudom, imádom mind a 2t :D már próbálkoztam de max 2 napot bírtam, nem többet.
2014. márc. 6. 13:48
 5/13 *Glissade* ***** válasza:
Majd kialakul.
2014. márc. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mindenkinek kell néha egy kis pihenő. Nem véletlenül edzenek ciklusokban jó páran. Úgy 4-5 hetenként kell egy kis szünet aktív edzés esetén, vagy ha nem is szünet, de picit visszavenni a tempóból, és abból elindulva felfelé haladni megint.
2014. márc. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
de akk is? régebben kb 2 éve sokkal jobban bírtam a dolgokat! most nem megy, állandóan kifáradok!
2014. márc. 6. 15:27
 8/13 A kérdező kommentje:
de nem hiszem h túlhajtottam vna magam, mert ehhoz elég lusta vagyok :D mondom h max 20percet edzek egyszerre, és szom vas mindig pihi
2014. márc. 6. 19:30
 9/13 anonim ***** válasza:

Próbáld meg ütemezetten, próbálj meg rendesen edzeni. Amit irkálsz, az alapján nekem olyan érzésem van, mintha szinte semmit sem csinálnál. Hány éves vagy amúgy? 18 évesen és fölötte ez semmi (amit leírtál). Mondjuk ahogy írsz, abból nekem az jön le, hogy nem vagy még 18 éves.


Próbálkozhatsz esetleg váltófutásokkal, csak próbálj először picit ráhangolódni. Váltófutás az azért váltófutás, mert váltogatod benne a gyors és lassú tempójú futást. Ott úgy kellene belőni a dolgot, hogy mondjuk egy 24-26 percig minimum bírd (megismétlem, 18 év alatt még lehet, hogy ezt nehéz lenne összehoznod, ha így van, akkor ne erőltesd). Teszem azt például 2 percig lassú futás, 2 percig gyors, megint lassú, megint gyors, és ezt 24 percig.


Ha eredményt akarsz, ahhoz szenvedni kell kicsit, ez egy ilyen dolog sajnos. Viszont ha eléred azt a szintet, amikor már egyenletesebben terhelődsz le, onnantól kezdve meg móka, úgyhogy szerintem próbálj kicsit szenvedni. De csak ÓVATOSAN.

2014. márc. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

köszi... és miért írok ugy mint egy 18 év alatti???

am a futást azt hanyagolom ilyen időben, mert könnyen megfázok, főleg a torkom....

2014. márc. 7. 13:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!