Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Rendszeres Futással (h-k-sz-cs...

Rendszeres Futással (h-k-sz-cs) lehet fogyni 1 hónap alatt 5 kg-t, ha 1 kör 400 méter és abból 8-10 kört futok? Tapasztalataid alapján válaszolj kérlek!

Figyelt kérdés
tapasztalataid alapján válaszolj kérlek!
2014. márc. 9. 10:13
 1/4 bekaszaj ***** válasza:

A jelenlegi súlyod is fontos adat hogyha ilyen fix kérdésed van, valamint a nemed, illetve a futás intenzitása sem mindegy. Szoval ez azert egy öszetett kérdés. De fogyni biztos hogy fogsz. Mentálisan egyébként jobb ha nem ilyen rövidtávú fix célt tűzöl ki elsőre, mert esetleges kudarcélmény könnyen eltántoríthat.

Én azt tanácsolom hogy inkább mint életmód váltás úgy tekints a dologra, a rendszeres futást amit eltökéltél helyezd előtérbe. Lehet hogy egy hónap múlva nem 5 kilót fogsz fogyni hanem kevesebbet (vagy akár többet, nem ez a lényeg),de ha nem adod fel egy év múlva visszatekintve biztos olyan sikerélményt fogsz érezni, amiért megérte 'szenvedni'.

Hasonlo problemám van, belekéne fogynom egyel lentebbi súlykategóriába, de igen nehezen megy (nagyon alacsony a testzsír%om), heti 6 edzés mellett is. Végszoként csak azért írtam ide hogy azert van közöm a dologhoz, és saját tapasztalatot kértél.

Remélem azért Segítettem. De ami a legfontosbb: NE add fel! Hajrá!

2014. márc. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

NEM, ha már most meg tudod csinálni ennek a 4 napnak mindegyikén ezt a távot, akkor biztos, hogy nem. Ezt most arra az esetre írom, ha megvagy már 18, hogy azalatt hogyan működik a szervezet, arról annyira nem nyilatkoznék. Alapvetően azzal van itt probléma, hogy mindig ugyanazt szeretnéd futni. Ezzel meg az a baj, hogy futással jól fogyni úgy lehet, hogyha hosszabb ideig tartasz egy enyhén izzadós állapotot. Ahogy hozzászoksz a futáshoz, gyorsulsz, stb., úgy lesz meg egyre kevesebb erőfeszítésből ez a 8-10 kör, és ezzel együtt egyre kevesebbet is fog érni fogyás szempontjából. A távot és az intenzitást mindig növelni kell, ahogy haladsz előre, vagy nem lesz eredmény. 18 év felett olyan 40-60 perc az (saját tapasztalatból), amivel már úgy-ahogy lehet fogyogatni (én jóval többet szoktam futni, amikor futok). Ha ez a táv lazán megy, akkor növeld tovább a távot. A megnövelt távot hagyd meg pár edzés erejéig, amely edzések alatt próbáld meg növelni a futásod intenzitását. Aztán megint növeld a távot, megint próbáld a megnövelt távon növelni az átlagos intenzitást, és így tovább.


Nem lehet egy helyben (egy távot tartva) toporogni. Nem lesz eredménye.

2014. márc. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
14 éves vagyok,lány,66 kg
2014. márc. 9. 12:35
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor a tesitanárod javaslom. Kérdezd meg, hogy ilyen korban mi a normál testtömeghez tartozó testzsírszázalék-intervallum. Azt kellene elérned.


Milyen magas vagy egyébként? Az se mindegy.


Amit írtam, abból az viszont vonatkozik rád is, hogy úgy nem lehet fogyni, hogy folyamatosan egy távot tartasz. Ahogy fejlődsz, úgy kell növelni (nem a végtelenségig, de elég sokáig lehet). Amit leírtál, az 10 kör esetén 4 kilométer ha külső körön mész. Az amatőr futók sebessége az 8-15 kilométer között szokott változni, ha teszem azt mondjuk egy 40 perces intervallummal számolunk. De ez 18 éves kortól van így. 15 kilométertől már nagyon erősen versenytempónak számít a dolog ilyen hosszú futásnál. Megint csak 18 éves kortól felfelé. Alapvetően a leggyorsabb félmaratonfutó sem megy 22 kilométer/h-nál többel (ez a nagyjából 22 km/h a világrekord ezen a távon). Hogyha te 10 km/h-val futsz, akkor 24 perc alatt van meg ez a 4 kilométeres táv neked. Ha azt veszem, ez ebben a korban szerintem még kihívás. Most már futottam 35 kilométeres távokat is, de anno a suliban mi nem futottunk 12 perces kitartó futásnál nagyobbakat (tesiórán).


Tehát nekem az lenne a tippem, hogyha te el tudod érni, hogy ezt a távolságot (a 4 kilométert) még tovább növeld, akkor az nagyon jó (átlagon felüli) teljesítmény lenne ebben a korban. Főleg egy lánytól.

2014. márc. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!