Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy amelyik...

Miért van az, hogy amelyik fiú nem sportos az nem ér semmit? Hol van az megírva, hogy feltétlenül sportosnak kell lennie egy srácnak?

Figyelt kérdés
2014. márc. 11. 16:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk ez nem kifejezetten a sport rovatba tartozó kérdés, de válaszolok. Sehol nincs megírva, de az emberek többsége ösztönösen az egészségesnek, erősnek látszó embereket tartja vonzónak, különösen fiatal korban, a párkeresés, párválasztás időszakában. Ezen nem lehet változtatni, és ágálni sem érdemes ellene, mert ez egy mély ösztön. Ha te nem vagy kifejezetten ilyen alkatú, elkeseredni nem kell, mert szinte mindenkiből kihozható egy jó közepesen sportos szint. Én pl tizen-, huszonéves koromban egy kissé görnyedt, alig 60 kilós csontváz voltam, de aztán elkezdtem futni, és rövid idő alatt már hosszútávfutó lettem, simán megcsinálom a maratont is. És izometriás és egyéb tornával a felsőtestemet is felfejlesztettem, így ma már elfogadhatóan nézek ki. Nem lettem egy Tarzan vagy egy Adonis, de már nem is keltek megütközést az alkatommal. Szerintem ennyit te is elérhetsz, és inkább erre érdemes koncentrálni, nem panaszkodni kell.
2014. márc. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Neked is jobban tetszenek a sportos lányok, mint akiken van valamennyi felesleg nem? Hát nyilván nekik is jobban bejön egy sportosabb fiú.

És pont ezen lehet a legkönnyebben változtatni, már 1 év alatt nagyon jó alakot lehet összeszedni egy kis akaraterővel, míg pl. az arcodon sosem tudsz változtatni...

2014. márc. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"A férfinak nincs joga a fizikai edzés terén amatőrnek lennie. Szégyen számára anélkül megöregedni, hogy látta volna azt a szépséget és erőt, amire a teste képes." - Szókratész


Sehol sincs megírva, de szerintem azért (persze már akitől) el van várva, hogy, ha valaki (nem csak fiú) egyébként nem erősen korlátozott ilyen téren, akkor igazán tehet valamit az egészségéért, mert azért elmond egykét dolgot legalábbis számomra az igényességről, a hozzáállásáról, ha valaki már nagyon rossz fizikummal rendelkezik.

2014. márc. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Darwin: A fajok eredete c. könyvben
2014. márc. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Buss, D.M., The Evolution Of Desire: Strategies Of Human Mating. Basic Books, 1995. -ISBN 978-0-465-02143-7


sajnos nincs magyarul :D csak ez:

[link]


de ő is darwinból indul ki...

2014. márc. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!