Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Boxolás jó önvédelemre? Vagy...

Flevi kérdése:

Boxolás jó önvédelemre? Vagy inkább kick-box?

Figyelt kérdés

Szóval járok gyúrni, elég erős is vagyok, de fingom nincs, hogy kell verekedni, fogásokat, igazából még sose verekedtem úgy igazán, csak viccből a haverokkal. De szeretnék megtanulni, mert manappság nem árt, ha az ember meg tudja védeni magát. A box, vagy kick-box lenne jobb, melyik miért?

Keleti harcművészetek (karate, wing tsun kung fu stb.) kizárva elvi kérdés miatt.(ne azt kérdezgessétek, miért vannak kizárva majd...ki van zárva és pont, nem nyitok róla vitát :D)


Előre is köszi!



2014. márc. 11. 18:01
 1/6 anonim ***** válasza:
inkább box, utcán fölös rugdosódni főleg ha le van fagyva minden és eltaknyolsz plusz szűk helyeken vagy szűk utcai ruhába vagy akkor nem is nagyon lehet.
2014. márc. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
box! :) 1 honapja jarok es ha tudnad mennyut fejlodtem... azelott utni se tudtam. meg egy legy is lehet lebaszott volna, es a onbizalmamat az egekbe repitette :D csak ajanlani tudom :D
2014. márc. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A box, az az alattomos cigánygyerekek sportja..Mivel csak ütés van benne, magától adódóan csak ütés védésére készít fel, ami önmagában kevés. Ha valakit alattomos módon akarsz megverni arra jó, de ha valaki számít rá hogy ütni fogsz, és még képzett harcos is, akkor már ugrott az egész.. És mivan ha hátulról elkapják a nyakad, vagy ha levisznek földre? Vagy ha valaki nekedrohan és elkapja a kezed? A bunyo nem csak ütésből áll, hiába akarják a cigányok leboxolni a kocsma előtt a nézeteltérésüket :D
2014. máj. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
utolsó elmondanád mégis mi az alattomos a boxba? most már kíváncsi vagyok. amúgy meg ha utcán elkapnak hátulról akkor reflexből kinyomod mind 2 szemét akármit is tanultál..
2014. máj. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha utcán akarod alkalmazni, az a leg alattomosabb.. Úgy értem hogy "szevassz tesó 100 éve nem láttalak beszéljük meg a nézeteltérésünket" és lenyomsz neki egy jobbost, anélkül hogy számítana rá:) Nagyon sok ilyen ismerősöm van, akit azért tartanak keménynek, mert alattomos módon kiüt embereket.. Ha a másik nem számít rá vszínűleg akárkit ki lehet ütni, de ez nem jelenti azt, hogy kemény vagy, vagy jól tud valaki verekedni.. A box egész jó addig, míg az ember nem számít rá hogy ütsz, de pl ha kifogsz egy birkózót vastag alkarral, kő kemény fejjel, akkor te bˇˇhatod a boxot, még ha el is találod 99% hogy nem ütöd le, ha csak nem vagy Klicsko, vagy Roy Jones.
2014. máj. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

és mi köze a boxnak ahhoz, hogy valakit telibeverek plekniből? ezt megcsinálom minden küzdősport múlt nélkül..

amúgy meg ha már egy ilyen terminátor birkózót vizionáltál akkor reális, hogy egy box bajnokot talál be, akkor meg nem a stílus fogja eldönteni ki nyer.

2014. máj. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!