Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ez a videó jól mutatja be...

Ez a videó jól mutatja be hogy hogyan kell nyújtani?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=9ZFJpaOD3Cc&feature=youtube_..

Merev vagyok, ráadásul meg is fáztam. És egész nap itthon ülök.

Bemelegítés nélkül is lehet nyújtani?



2014. márc. 15. 13:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez a gyakorlás egyben bemelegítés is. Fokozatos.


Jobbulást!

2014. márc. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Bemelegítés nélkül TILOS nyújtani! Ha így csinálod, az egészséged kockáztatod. Nagyon alaposan melegítsd be a nyújtandó testrészeket kb. 10 perc alatt, nyújts mindennap kb. 30 percet, ne maradjon le a levezetés sem (rázd le a végtagjaidat, sétálj egy kicsit). Ne vidd túlzásba a nyújtást, maximum csak kellemetlen feszülést érezhetsz, fájdalmat nem. Sérült izmot TILOS nyújtani! Valamint RUGÓZNI is TILOS! VESZÉLYES! A dinamikus nyújtás nem egyenlő a ballisztikus/rugózó nyújtással. A bemelegítés végén kell alkalmazni a dinamikus nyújtást (mint pl. Amit tesin is csinálsz/csináltál), aztán a statikus nyújtást. Vagyis nyújtsd, feszítsd meg annyira az izmot, amennyire csak bírod, tartsd meg a pózt minimum 30 mp-ig, aztán próbálj még jobban nyújtani. Én a PNF nyújtást is ajánlom: megfeszítjük az izmot, ameddig tudjuk, ellazítjuk, az antagonista (a nem nyújtandó) izmot megfeszítjük, majd a nyújtandó izmot még jobban megfeszítjük, nyújtjuk. De ha ezeket nem ismered, akkor nézz utánuk, mert szerintem nagyon rosszul magyarázok. :D Én azt ajánlom, hogy este, fürdés után nyújts, mert ekkor el vannak lazulva a fürdéstől az izmaid. DE! A bemelegítés így sem maradhat el.

Minél idősebb valaki, annál nehezebben tud nyújtani, akkor meg pláne, ha kötöttebb izomzatú.

A nyújtás mellett az erősítést se felejtsd el, mert az a negatív hatása van a nyújtásnak, hogy a nyújtott izmot gyengíti. De természetesen ne nyújtás után erősíts, mert akkor kisebb lesz a hatás az "elgyengülés" miatt. Nyújtani minden nap, erősíteni pedig minden másnap erősíts. Minden izmodat nyújtsd, erősítsd, mert különben hülyén fogsz kinézni (nem sértés, csak figyelmeztetés!). Tudom, hogy az erősítésről nem volt szó, de a nyújtás mellett erősíteni is kell. És az előtt is melegíts be. Erősítés előtt csak dinamikus nyújtást használj, az erősítő edzés (természetesen nem csak súlyzókkal lehet erősíteni :D) után nyújsd meg minden testrészedet a levezetés után.

Sajnos a videót most nem tudom megnézni, mert telefonról vagyok, az meg valamiért nem engedi lejátszani. Én spárgára nyújtok, ha te is, vagy legalább is a lábad, csípőd nyújtod, akkor tudok mondani jó gyakorlatokat. :)

Bocsi, ha ezeket már tudod, hátha valakinek jól jön majd. :]

Üdv: egy 14 éves lány :D

2014. márc. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!