Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért szorul be a levegőm...

Miért szorul be a levegőm állandóan?

Figyelt kérdés
Futás közben állandóan beszorul a levegőm, régebben sosem volt ilyen, de mostanában mindig, amikor elmegyek futni előjön pár száz méter után.De ha sprintelek akkor nem szorul be csak kocogásnál.és mit tudok tenni ellene?Eleget szoktam melegíteni előtte és mindig beszorul.
2014. márc. 15. 18:01
 1/3 anonim válasza:

lehet h nem helyesen lélegzel futás közben. és azért csak most jött elő, mert eddig bírta a szervezeted az elégtelen oxigénellátást. sprint közben meg lehet h nem irányítod a légzésed, ezért reflex-szerűen lélegzel, így nincs baj.


másik ötletem: nem iszol eleget, vagy megváltozott táplálkozás.

2014. márc. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
elképzelhető,hogy nem iszok eleget, de mi a helyes légzés?
2014. márc. 16. 09:35
 3/3 anonim válasza:

én nem szoktam futni, azt tudom h nyugalmi állapotban belégzés után kb kétszer annyi idő a kilégzés, és rövid légzésszünet után jön a következő. pl ha számolsz: 1-2 belégzés, 3-4-5 kilégzés 6 szünet (illetve kilégzés befejezése).


ezt a linket találtam neked, itt egész jól le van írva h kell futás közben levegőt venni.


[link]

2014. márc. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!