Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kung fu-ra fogok járni. Ha 1...

Kocsis Izabella kérdése:

Kung fu-ra fogok járni. Ha 1 évig csinálom mennyit fogyhatok?

Figyelt kérdés

60kg vagyok szeretnék lefogyni...

Ha 1 évig járok kung fu-ra akkor mennyit fogyhatok?



2014. márc. 16. 18:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Úgy mondanám, a súlyod nem fog változni, a zsír kevesebb lesz, izomtömeg növekedni fog. Ha figyelsz hogy edzés után ne kajálj (max. fehérjét), akkor 5-6kg-val biztosan könnyebb leszel.
2014. márc. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha rossz a kajád akkor semennyit se fogsz fogyni.


Heti 3 alkalommal fuss 45 percet,csinálj egy normális diétát és 2 hónap alatt ledobhatsz mindent.

2014. márc. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Étkezés kérdése.


A legtöbb magyar kungfu edzés nem eredeti harcművészet edzés, nem kell komoly hatást várni tőlük.


Qigong típusú harcművészeteknek van pozitív élettani hatásuk a mozgás alapvető pozitív hatásain felül, de ez csak a Taichi. Komoly taichit pedig nem oktatnak csak úgy akárhol az országban.

2014. márc. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

és heti hányat mennél?

heti 1x,vagy heti 5x?

mert ez a fontos részlet kimaradt.

amúgy meg a küzdősportokban fektetnek komoly hangsúlyt az állóképesség felépítésére és ezek égetnek rengeteg kalóriát,szóval inkább küzdősportot nézz,mondjuk ökölvívó edzést.

ott aztán megy az ugrókötél a zsákolás és ha nem zabálsz félre,akkor gyorsan lerántja a súlyod,de 60 kilóval valszeg nincs is komoly gond,max ha törpe vagy.

amit én láttam kungfu edzést ott az odajárók meg sem izzadtak,ökölvívó edzés után meg általában eljutsz a totális kimerülésig főleg kezdőként.

tipp alapján a kung fu eléget másfél óra alatt 3-400 kalóriát,a boksz meg 1000-1300at így a célodhoz jobban illene és bokszolni lehet menni heti 5x,kung fuból meg heti 2 edzés szokott lenni.

2014. márc. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szia!


Tapasztalatból mondom, ha fogyni akarsz, akkor ne erre a küzdősportra menj. Persze, fogyás, izom minden lesz... csak ott nem arról van szó, hogy el edzegetünk és ennyi. Ott kemény előmenetelek vannak és heti 3 (jobb esetben, ha már értél el szintet) edzés van. Én több éve csinálom és ott már olyan át szellemültség kell.


Amúgy hova valósi vagy? Edzenék veled!


22/L (egy Kung Fu-s)

2014. márc. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én kungfupárti vagyok.


És mivel Magyarországon kungfu oktatás csak nyomokban van, ami meg csak utánzat azt hajra is lehet kenni, így Korbács véleményét adom: inkább egy stabil küzdősport edzés, mint egy értelmetlen de nagyon spirituális kungfu..

2014. márc. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!