Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Valaki, aki ért a sportoláshoz...

Valaki, aki ért a sportoláshoz, étrendhez, segítene (lány vagyok)?

Figyelt kérdés

tavaly ilyenkor 65 kiló voltam, majd egy fél év alatt (semmi mozgással, nagyon kevés kajával) lefogytam 50 kilóra.

a lábam már akkora volt, mint egy fogpiszkáló, és az legutáltabb testrészem a hasam is egész lapos lett már, de a hátam hurkás volt /maradt...gusztustalan


most híztam pár kilót, a karácsony következtében, meg a környezetem is szándékosan 'etet', mert szerintük már ugy néztem ki, mint egy anorexiás. így most 56 kiló vagyok ismét. de nem érzem jól magam.. illetve valóban szebb lett a fenekem, mert már nem egy kiálló csonk, és a combjaim között sincs már (összezárt lábbal) 5 centis lyuk, de a derekam ujra párnás, a hasam hájas, és persze a hátam is..


elhatároztam, hogy akkor mostantól megint elhagyok minden édességet, csak a hús, a sali, a túró a zab tojás stb, mint abban a fél évben mikor lefogytam.

'mentális' akaraterőm sok van, de a mozgásra sosem tudtam rávenni magam, mert baromi szégyenlös vagyok. plusz a környékünkön nincsen fitness terem, vagy konditerem, mert egy kis faluban élek, illetve keretem sem lenne a bérletre.


talán ha futnék... az segitene? hogy a diétám során megint visszafogyom azt az áhitott 5-6 kilót, ne megint ugy nézzek ki mint egy csúcsára állitott háromszög? gebe lábakkal, és hájas, széles háttal? (bár sajnos nálam a széles hát adott,mármint a vállam is eleve széles, és férfias a felsötestem, azzal nem sokat tudok kezdeni, az zavar, hogy a "melltartó vonala" alatt kétoldalt hurka van)


[link]

én nem vagyok ekkora, sőt.. csak mutatom hogy melyik párnára gondolok :)


kérlek ne válaszoljatok kioktatóan, és sajnálom, hogy ilyen hosszúra sikerült a kérdés, de egyáltalán nem értek hozzá.. (de sokat olvasgatom mostanában a boudyuilder.t:))


2014. márc. 18. 12:14
 1/5 Osynho ***** válasza:

Az éhezés miatt lefogytad az izomzatod jelentős részét, így eleve nehéz esztétikus testalkatot összehozni. Nem nagyon kevés kajával kell fogyni, hanem rendes táplálkozással. De ez már mindegy, megcsináltad magaddal...


Sose a súlyt nézd, mert teljesen irreleváns. A tükör a mérvadó, illetve a terzsír%. Ugyanakkora testtömeggel lehet valaki tejeszacskó alakú és szép formás is. Más a testkompozíció. Neked el kellene kezdened mozogni, némi izmot, formát építeni. Ehhez pedig a konditermi súlyzós edzés lenne a messze leghatásosabb módszer. Mellé egy jól beállított étrend.


A családod általi etetés, feltételezem jó kis magyar kaják, melyeknek nagy része tele van egyszerű szénhidrátokkal és zsírral, emellett minimális fehérje és rosttartalommal. Na pont nem ezeket kelleen enned, mert zsírosodni fogsz. Aztán megint koplalsz, amitől izmot fogsz fogyni. Ördögi kör.

2014. márc. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ, kezdem belátni már én is, amiket leirtál. de a mozgást mégis hogyan kellene, konditerem, fitness terem nélkül?


a futás is hasznos lenne az újboli diéta mellé, igaz? és még mit kellene csinálnom, az elöbb emlitettek hiányában?

2014. márc. 18. 13:13
 3/5 A kérdező kommentje:

és igen, tudom, hogy nem a mennyiséget kellett volna lecsökkentenem a béka feneke alá, mert bevallom már volt olyan nap, mikor csak egy almát ettem.. de annyira nehéz.. nem mindenki teheti meg hogy minden nap csirke hust egyen, vagy túrót vacsorázzon.. drágák a zöldségek is, főleg télen, meg ugy kollektiva minden..

és igen, kevés pénzzel, általában az olcsó kaják az ebédek, legyen az túróstészta, vagy pizzatészta sonkával.. ilyenkor volt az , hogy inkább ugy döntöttem ,hogy nem eszem semmit.. csak hát rosszul sült el. (volt hogy egy hétig tojáson éltem, de a végén már ránéztem és hányingerem lett tőle.. azóta is elég nehezen megy)

2014. márc. 18. 13:17
 4/5 anonim ***** válasza:

Étkezés ott kezdődik, hogy zöldségek és zsiradékok. Hús drága, de nem is kell minden nap enni.


Mozgás ott kezdődik, hogy fegyencedzés. Ez még ingyenes is, ehhez képest viszont már színvonalasnak tekinthető edzés.

2014. márc. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát ne legyél szégyellős. Ez a lehető legrosszabb kifogás amúgy. Ha azt mondanád, hogy a kutyák miatt nem lehet futni, azt még meg is érteném, nálunk tényleg azok miatt a dögök miatt nem lehet sötétben normálisan futni csak úgy mindenfelé. A sötét IQ-nindzsákkal meg nem kell foglalkozni, nálunk is 1 sport létezik a legtöbb ember számára, és az a foci. Mi meg kosarazgatunk az ismerősökkel, ez van :D


Erősítős és futós edzéseket felváltva kell csinálni, és neked az erősítésre magától értetődően jóval nagyobb szükséged van. Konditerem meg nem kell neked egyből, mert a mostani állapotoddal, ha súlyzóval próbálsz ügyködni, akkor kicsinálod magad. Csinálj sima gyakorlatokat, azok teljesen megteszik: fekvőtámasz, húzódzkodások, felülések, guggolások, stb.. Ha már nem azt érzed, hogy fáradsz, hanem azt, hogy gyengülsz el, nem tudsz koncentrálni, az régen rossz, akkor már jóval előbb abba kellett volna hagyni az edzést. Erősítések után meg egyél normálisan, fehérjedús kaját. Ne várj vele órákat, egyél. A tojásban pont hogy sok fehérje van, az is jó. De ne csak két tojást egyél, hanem mondjuk egyél hozzá egy kevés főtt krumplit, vajas kenyeret, vagy valamit, hogy tényleg jóllakj. Olyat, ami ízlik. Napi 1 narancs, hogy meglegyen a C-vitamin adagod. Valamilyen zöldséget is ehetsz napi 1-et. Mondjuk paradicsomot. Normál esetben annyira nem kellene figyelned az evésre, hogyha nem eszel állandóan cukros dolgokat, vagy egy fél kiló szalonnát, az edzés az kompenzál, plusz még fejleszt is, tehát nincsen probléma, ha nem figyelsz annyira oda.

2014. márc. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!