Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt lehet megtanu...

Mennyi idő alatt lehet megtanulni úszni? Nem versenyszerűen csak hobbi szinten szeretném csinálni, meg hogy mozogjak.

Figyelt kérdés
2014. márc. 23. 17:03
 1/5 anonim válasza:
100%

Hát ha arról van szó, hogy nem tudsz úszni, ahhoz elszántság kell.

A lyukas dobhártyám miatt nem tudtam megtanulni úszni 15 éves koromig, aztán egyszer rászántam magam és elkezdtem kapálózni a vízben úgy, hogy közben a fejem kint maradjon. Hát 2 nap (de igazából kb 1/2-1 órás próbálkozás után, mert napoztam is) alatt megtanultam a békaúszást. Szal nem nehéz. Olyan mint a biciklizés, csak a technikáját tudni kell és magadhoz fogod igazítani a tanulás során.

2014. márc. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ahham értem:D Nos kb ott járok h fent tudok maradni a vizen, meg talán el is tudok indulni, de azt a legjobb indulattal sem nevezném úszásnak:D Úszótanfolyamokról vélemény?
2014. márc. 23. 17:20
 3/5 anonim válasza:
49%

Tiszta fölös, pénzkidobás az egész tanfolyam, nem vagy te már baba, hogy kelljen...


Tudod mi a legmotiválóbb az úszásra? Amikor kint vagy vkivel a Balaton kellős közepén vízibiciklivel, belekapaszkodsz az oldalába miközben a vízben vagy, aztán egyszer csak elengeded, a másik aki félig profi az úszásban egy méterre elhajt tőled a cangával és te utána próbálsz úszni. Volt, hogy körbeúsztam a vízibiciklit. Ezt is csináltam, hát hatásos volt.


Meg amikor már alig ér le a lábam annyira elmentem a parttól és akkor mély levegő, elrugaszkodás, megfordulás és ússzunk vissza, mert ha nem akkor megdöglünk. S mind ezt egyedül.


Az adrenalin nagyon sokat segít vmi betanulásába!

2014. márc. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én tulajdonképpen egyetértek a 3. válaszolóval, és nem is akarlak kiábrándítani, de nekem egyáltalán nem sikerült. Egyszerűen rettegek, ha a vízben nincs a lábam alatt talaj. Emlékszem, az úszásoktatók (mert párszor próbálkoztam) mindig arra akartak rávenni, hogy merítsem a fejem a víz alá, de erre soha, senki nem tudott rávenni, és máig se tudom elképzelni, hogy mást ezt hogy csinálja.
2014. márc. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ez az utolsó aranyos volt:D Nos én nem félek a víztől, csak mint hobbi/sportra gondoltam és mivel nem tudok úszni gondoltam miért ne tanulnék meg? akár nyelvtanfolyamot is írhatnék vagy varrószakkört:D
2014. márc. 24. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!