Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt tudnék...

Mennyi idő alatt tudnék lefutni 10 perc alatt 2km-t?

Figyelt kérdés
Kb 0 erőnlétem van. 17 éves vagyok, lány, el szeretném érni, hogy 10 perc alatt le tudjak futni 2km-t. Atlétikapályán tudnék futni. Milyen tempóban kellene haladnom? Hogy kezdjek neki? Körülbelül mennyi idő alatt sikerülhet, ha heti 2x-3x tudnék edzeni?
2014. márc. 26. 20:15
1 2
 1/19 anonim válasza:

Ha nincs túlsúlyod, gyorsan. 2 km nem sok, én anno 12 perc alatt futottam ezt le, általánosban. A heti 2-3 bőven elég. Először csak mozgasd át magad, aztán ha van izomláz, fájdalom, pihend ki, aztán fuss addig, amíg bírod, de tényleg fáradj el rendesen. Gyorsan fogsz fejlődni. Egy normál, kényelmes, kocogó tempó elég kezdetben,aztán látod majd, hogy mennyivel kell gyorsabban futni, hogy meglegyen.



Én most, hogy megint elkezdtem futni 3-4 km egyből ment, egy normál iramban,

2014. márc. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Én még elég rottyon érzem magam futás szempontjából, hamar elfáradok.

176 cm vagyok és 72 kg.

2014. márc. 26. 20:23
 3/19 anonim ***** válasza:
Túlsúllyal, női csontozattal nem biztos hogy futni kell. Mármint, nem fognak kést a nyakadnak hogy fuss - akkor tényleg nem kellene..
2014. márc. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nem olyan nagy ez a túlsúly, hogy ne merjek sportolni.
2014. márc. 26. 20:27
 5/19 anonim ***** válasza:
0%

Vannak értelmes sportok és vannak amiket eleve nem ajánlunk senkinek, főleg nőknek nem.


Persze serdülő módon ellenkezésből csak azért is csinálják, ahelyett hogy jobb, fejlesztőbb és egészségesebb (esetleg szórakoztatóbb..) gyakorlatokat, edzéseket végeznének.


Nem tudok erre mit mondani.. Nevetséges amit sok csaj csinál. Direkt lehetetlen és gyerekes módon állnak fontos kérdésekhez. De hát ha nekik mindegy akkor gondolom nekem is mindegy, én csak próbálok 1-1 tippet adni :)

2014. márc. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
NKE felvételihez kell, nem szórakozásból csinálom.
2014. márc. 26. 20:35
 7/19 anonim ***** válasza:
2014. márc. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Ezeket én is nézegettem, de szerintem kicsit túl van komplikálva. Úgy értem..ki az, aki azt figyelgeti, hogy hány másodperc múlva kell lassítania/gyorsítania? :) Na mindegy, majd csinálom, aztán meglátjuk.
2014. márc. 26. 20:46
 9/19 anonim ***** válasza:

Megértelek. Én úgy csinálnám, hogy aránylag gyors tempóban kezdenék futni 10-15 percig, nyilván ahogy fáradok úgy lassulnék.


Várható, hogy heti 3 edzésnap mellett egyre jobban fog menni.


Elvileg egyébként 12 km/h-val kellene futnod (egyáltalán nem biztos hogy jól számoltam) ami nem annyira gyors, de úgy gondolom nem is lassú..

2014. márc. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Jól számoltad, annyival kellene.

Már beszereztem egy futócipőt, amit direkt kemény terepre terveztek, szóval a csillapításnak jónak kell lennie.

2014. márc. 26. 20:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!