Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen sportot érdemes elkezde...

Milyen sportot érdemes elkezdenem 25 felett édesanyaként? (comb, has, kar)

Figyelt kérdés
25 éves vagyok, szeretnék lefogyni 8-10 kilót. Leginkább zavaró testtájaim a combom, derekam, illetve a karom. A biciklizést régebben nagyon szerettem, ezt újra elkezdem. Emellett mit tudnátok ajánlani, hogy a karomból menjen le kicsi? A problémám, hogy nagyon "gyengének" érzem magam a kézi súlyhoz, ezért kitartásom sincs ebben. Pár napig próbáltam fél literes üveggel gyakorlatokat, de egy hétig nem bírtam megemelni a karom, olyan megerőltető volt.
2014. ápr. 2. 10:57
 1/4 anonim ***** válasza:

rosszak az étkezési szokásaid.

ahhoz hogy fogyjál diéta kell.ez az elsődleges. a sport csak stimuláló dolog, az anyagcserét és az izomzatot stimulálja valami cél felé, pl tömegnövelés, szálkásítás, de ehhez a kulcs az étkezés.

itt ne ilyen női magazinok általi diétákra gondolj, mert azok sz@rt se érnek, többet árt mint hazsnál, mert nézz meg egy ilyen embert, sok van erre felé is, aki azt mondja, hogy most káposztaleves kúrát csinál.jó, fogy tőle 5 kilót, és olyan lesz mint akinek semmilyen ereje nincs.és a durva az egészben, abbahagyja, a kiürült glikogénraktárak miatt, meg a víz ami kimegy belőle, jobban fog benne ezután elraktározódni, és ezért a kiindulási állapothoz képest zsírosabb lesz.

az a baj, az agymosott női magazinos diétákkal, hogy ott jobbára izomból fogy az ember, gondolom, láttál már ilyen fogyókúrás nőt, hiába lesz minden kisebb, a súlya is a teste pettyüdt maradt, mert az izomtónus eltűnik.

aki viszont magasabb feérjetartalmú diétát csinál, kevés szénhidrát és zsír bevitelle, az meg onnan fogy ahonnan kell, nagyrészt zsírból.persze ilyenkor is megy el izom, de nem olyan sok.

és ehhez kell egy impulzus ahogy az előbb írtam, valamiféle mozgás, mert az tónust, ellenállást az izmoknak, hogy felgyorsuljon az anyagcsere, és ne épüljön le diéta alatt sok izom.

2014. ápr. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

2 alkalommal próbáltam fogyni magazin módszer szerint.


Egyszer teával kb 1 hétig ittam: hadd ne mondjam milyen hatása van, a súlyom kisebb lett 2 kilóval, de a mellékhelységben töltött időm órákkal több. Úgy véltem ez nem normális, ezért abbahagytam.


A másik egy nagyon kemény diéta volt, volt olyan nap, hogy csak almát ehettem, a nevét nem tudom már, de rosszul voltam 2 nap után.


Már nem adok ezekre :)


Milyen ételek fogyasztása ajánlatos? Mint írtad magasabb fehérjetartalom, kevés zsír-szénhidrát?


Amúgy a bicózásról mi a véleményed? Napi 20-40 percet csináltam régen, ezt szeretném most is elkezdeni.

2014. ápr. 2. 11:26
 3/4 anonim ***** válasza:

testmester.net

tesztoszteron

shop.builder

body.builder


weboldalakon olvasgass a témában, ott le van írva miként kell helyesen diétázni, és nem leszel beteg tőle.


és van egy könyv, amit direkt kezdőknek írtak, akik nem sokat tudnak ezekről a dolgokról


sárga kapszula a shop.builder oldalán letudod tölteni ingyen.


mozgásnak jó a biciklizés, bár nem kifejezetten izmosító, inkább a szív és keringési rendszert dolgozza meg, és a lábat egy kicsit, javasolnám helyette a futást, a lábakra, vagy kocogást, felsőtestre pedig saját testsúlyos edzést vagy súlyzóval egy kicsit edzeni, de azokon az oldalakon minden le van írva részletesen.

2014. ápr. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
oké, köszönöm a tanácsokat :D
2014. ápr. 2. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!