Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Elég "érdekes", amolyan...

Elég "érdekes", amolyan "kaméleonos" látásom van, milyen sportokat tudnék így végezni?

Figyelt kérdés
Kancsal voltam, amikor születtem, nagyon sokáig tapasztották a szememet, volt egy korrekciós műtétem is, de külön nézek a két szememmel, íráshoz, olvasáshoz váltogatva használom őket. Elég kezdetleges térlátásom van, mélységlátásom szinte nincs is. Ebből kifolyólag nagyobb labdás játékokat pl. kézilabda, kosárlabda nagyon nehezen és kisebb labdás játékokat pl. pingpong, tollaslabda szinte egyáltalán nem tudok játszani. Mivel külön mozgatom a szemeimet, kicsivel nagyobb a periférikus látásom, mint egy normálisan látó embernek, de eléggé béna vagyok. Nem vagyok egy nyúlékony ember, inkább súlyemelő-testalkatom van, de súlyt emelni nem szeretnék, mert azzal csak az így is nagy hátamat növelném még nagyobbra. Van olyan sport, amit tudnék végezni? 15/l

2014. ápr. 9. 21:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kondizni pl tud mindenki.

De akkor te eleg jol tudod masolni a padtarsadat dogáknál a suliba

2014. ápr. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
én egyszemlátó vagyok, térlátásom nulla, periférikus is tré. ami bejött, mint sport, az a bjj. de az összes grappling alapú jó lehet, pl Judo, vagy bírkózás. mondjuk lánynak a judót ajánlanám inkább. a testalkatodis pont jó hozzá.
2014. ápr. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2014. ápr. 10. 16:43
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is valami testharc alapú küzdősport lenne jó (judo, BJJ, grappling, birkózás).

Mi birkózáson szoktunk mind a két szemet eltakaró szemmaszkban is birkózni és tényleg úgy is lehet elég jól, hogy nem látsz.

2014. ápr. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!