Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan fussak gyorsabban?

Hogyan fussak gyorsabban?

Figyelt kérdés
Rögbis vagyok és kell a gyors futás.Hogyan tudok gyorsabban,és tovább futni??
2009. dec. 20. 21:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Először is rögbi edzések mellett fuss rendszeresen, hol lassan kocogj, hol sprintelj. Tovább futni úgy tudsz, hogy: Ne az orrodon szedd a levegőt, hanem a szádon! (mert a szádat nagyobbra tudod kinyitni, mint az orrlyukaidat, ez által több levegő is megy bele), mindig azt a tempót fusd ami kényelmes, ha netán védőjátékos vagy akkor csak akkor fuss ha nagyon muszáj, de akkor mindent bele. Ha viszont center/irányító vagy futó poszton vagy akkor viszont, szerintem tarts egy adott "kényelmi" tempót, majd ha kell akkor mindent bele. Így az energiádat hasznosan betudod osztani. Gondolom ti rögbisek gyakoroljátok a szlalomfutást, csináld még többször. Ezenkívül lehet még fokozni, jó cipő, jó bemelegítés, előtte nem tömöd degeszre a hasad...stb. /Egy sambo edző tanácsa/
2009. dec. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Próbálj intervallumos szaladást csinálni, sztem. ez fejleszt a legjobban.

pl. 3 perc közepes, 1 perc gyors futás, 30-40 percig

2009. dec. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!