Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hány centivel kell tudnom a...

Hány centivel kell tudnom a kosár felé nyúlni hogy, tudjak egy kézzel zsákolni?

Figyelt kérdés
a kétkezes zsákoláshoz 2 lábról kell ugrani amúgy?

2014. ápr. 22. 17:56
 1/5 anonim ***** válasza:

"kosár fölé"-t akartál írni gondolom, mert így nem sok értelme van. :-)


Az hogy hány lábról ugrassz meg hány kézzel zsákolsz nem függ össze. Nyilván egy kezes zsáknál nem kell akkorát ugrani, mint kétkezesnél, hiszen ki tudsz nyúlni a magasba, viszont kétkezesnél meg stabilabb a zsákolás, ha nem tudod rendesen megfogni a labdát. Nekem kb a csuklóm alatt 5-10 centivel van meg a gyűrű és így egy kézzel megy a dolog, kettővel pedig nagyon nyögvenyelősen.

2014. ápr. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
és hogyan edzettél rá ?
2014. ápr. 22. 19:55
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezerféle edzés létezik rá. Én nem edzettem rá különösebben, pár év kosár után azt vettem észre, hogy elérem a gyűrűt és egy idő után meg azt vettem észre, hogy labdával is megy a dolog. Szerintem ha sokat kosarazol és intenzíven, akkor az akár elég is lehet, ha az alkat és a magasság megvan hozzá. Amúgy a lépcsőzés vagy a domboldalon felrohanás sprintben és hasonlók biztos, hogy segítenek. De ha szétnézel a neten vannak elég brutál edzések erre. Amúgy nem is az a kérdés, hogy hogyan eddzél, hanem inkább az, hogy végigbírod-e csinálni az edzéseket, mert az nem szokott sokaknak menni. Azért egy durva lábedzés után másnap talpra állni is nehéz. És azért ezeket hónapokon át, rendszeresen kell csinálni mire igazi eredménye lesz.
2014. ápr. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
az air alert-re gondolsz? mert azt azért nem merem megpróbálni mert tönkre teszik az izületeimet
2014. ápr. 22. 20:10
 5/5 Bazsi20 ***** válasza:

Majdnem annyival, amekkora a labda átmérője. Jól írta az előző hozzászóló, ha a csukló alatt kb. 5 centivel "éred el" a gyűrűt, akkor sanszos, hogy tudsz zsákolni is. Amúgy külön én sem edzettem rá sosem, egyszerűen csak jött a sok gyakorlás után.

Az, hogy mekkorát tudsz ugrani, két részből tevődik össze, egyrészt a láb erejéből, másrészt a mozgáskoordinációból. Mindkettőt bőven lehet fejleszteni, megvannak rá a megfelelő gyakorlatok.

2014. ápr. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!