Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 2000 m-es iskolai futáson túl...

Cpt.Price11 kérdése:

2000 m-es iskolai futáson túl lehet futni magad? 7:30 körül szoktam futni ha csak úgy simán futok. Ha nagyon elkezdek futni 6:30 körüli időt lehet valami bajom?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 25. 22:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

ha a szíved nem bírja a megemelt tempót, ami ugye a tüdő és szív extrém megerőltetését jelenti, okozhat szívmegállást is.

régen ezt elképzelhetetlennek tartották, de nem egy fiatal, volt aki tizenegy két évesen kapott szívmegállást , még a tv ben is volt az elmúlt pár évben pár ilyen szomorú eset!

2014. ápr. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Milyen távokat szoktál futni? Próbáltad már, hogy mekkora távon tudod tartani a 6:30-as tempót? Sok mindent nem mondtál ez az edzettségedről, így én annyit látok, hogy ez az egy perccel gyorsabb iram lehet, hogy sok lesz. De ha rendszeresen futsz, akkor ezt ki tudnád tapasztalni magadnak. Szerintem az izmaid hamarabb fáradnának ki, mint hogy bajod lenne. Ha nagyon erőlteted, akkor esetleg a végén megfájdul a tüdőd, szédülsz, esetleg hányingered lesz.
2014. ápr. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
6:30-as kétezer azért elég jó. Gondolom futsz rendszeresen ha ilyen időre vagy képes. Nagy bajod ennyi idő alatt nem nagyon lehet. Ha viszont szédülsz, akkor állj meg!
2014. ápr. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"7:30 körül szoktam futni ha csak úgy simán futok."


Bocs, de ez így elég értelmetlen... Tehát faragni akarsz az idődből edzés nélkül, ha jól vettem ki. Oké, de mi az hogy 7 és fél perc, ha csak úgy simán futok? Miért amúgy szögdécselve szoktál futni? Vagy ez mit jelentsen hogy csak úgy simán?


"Ha nagyon elkezdek futni 6:30 körüli időt lehet valami bajom?"


Most ennek a mondatnak van valami értelme? Minek raktad oda hogy nagyon egyáltalán? Lehet csak kicsit elkezdeni 6:30-as időt futni? De azt sem értem hogy mi az hogy elkezdek? Ennyiket fogsz futni edzésen vagy mi? Akkor már akarsz rá edzeni is?


Hogy lehet-e valami bajod arra ha elég edzett vagy (márpedig az a 7p. 30mp. SIMA futásba naggyon jóóó!) akkor szerintem tuti nem, én is mindig kihajtom magam maximumig, de sosincs semmi bajom, csak futás után feküdnöm, vagy ülnöm kell egy néhány percet hogy kifújjam magam aztán már jól vagyok, olyan mintha nem is futottam volna.


Amúgy ha arra gondolsz, hogy futsz 7p. 30mp.-et 2000-en és hogy ebből lehet-e 6p. 30mp.-et futni edzés nélkül arra határozottan NEM a válaszom. Ha úgy hajtod magad hogy már tényleg majdnem meghalsz akkor se fogsz tudni a 7p. 30mp.-ből 10-15mp.-nél többet faragni, már ha az a simán futok jelző azt jelenti, hogy nem halsz bele, de azért max. körül futsz.

2014. ápr. 26. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
*Hogy lehet-e valami bajod arra az a válaszom, hogy ha...
2014. ápr. 26. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A simán futok az ,hogy tesi órák elején mindig ennyit kell futni meg az eddigi felméréseken volt iylen 7:30 körül. Hogy néha beszélgettem és sétáltam is egy 100 métert összesen. Van aki 5:48 alatt futotta le. Igaz az focista volt én meg csak egy sima tesiző mint a többi. Iskolába járok foci edzésre de nem komoly szinten csak úgy simán egy évben van 10 meccs és annyi a többi iskolák ellen.
2014. ápr. 26. 13:28
 7/12 anonim ***** válasza:
5:48 ezt te se gondolhatod komolyan.... 4:44 a világrekord 2000 méteren. Nem tudom mennyi idősek vagytok, de egy 15 évestől egy 6:10-es 2000 is már olyan idő, hogy korosztályosan Magyarországon azzal már a legjobbak közt van. Ha te csak egy átlagos gyerek vagy és simán, vagyis nem max.-on futsz, akkor is a 7:30 az lehetetlen, nálunk jó futók futottak 14-15 évesen 7:00-7:10 közötti 2000-et, és azzal már kerületin is dobogóközelbe jöttek. Tehát szerintem az 1500 méter max.
2014. ápr. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

amatőr futó vagyok, de nem ez a fő sportágam.

hanem a testépítés és a küzdősportok.

én 100 kilós testsúllyal futottam 30 évesen 7:30 körüli időt, 2000 méteren.

akkor az a 6perc körüli idő, egy 60 kilós gyerektől miért elképzelhetetlen?

ha nem lettem volna testépítő, most az olimpiai dobogon látnál, annyira jól ment régen a rövid távú és középtávú futás.

azt a 6 perc körüli időt, pedig lehet hozni, ha jól fut az illető és jó a technikája.

de az is lehet hogy csak a hasára ütött és mondott egy számot most!

2014. ápr. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%
Utolsó ne fárassz már, majd biztos egy 15 éves focista fut 5:48-as időt, ami 20,7 km/h-ás átlag, amikor egy NB1-es focistától nagyon jónak számít egy Cooper teszt-en (12 min.) a 3600 méter, ami 18 km/h-ás átlag... Ráadásul elmagyaráztam nálunk 7 percet futottak az igazolt futók, és ők kerületin dobogóközelbe jöttek. Aki nyerte a kerületit 6:10-el, kikerült az Országosra, és ott is elől jött. És ő is igazolt futó volt.
2014. ápr. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
53%

De hogy adjak még egy kis összehasonlítási alapot, a 18 évesek közti atlétika vb-n, 2 éve, 1500 méteren már 4 perces idővel, le lehetett győzni néhány embert. Tehát azzal igaz a végébe vagy, de a világ legjobb 50 korosztályos futójának a végébe. A 18 évesek közti korosztályba, mégegyszer hangsúlyozom. Ha valaki pedig 4 percet fut 1500-on, akkor 2000-en, szerintem 5:30 körül kell futnia. Akkor biztos vagy benne hogy egy focista, aki még csak nem is futó, ráadásul szerintem közel nincs 18 éves, és plusz még betonon fut (igen sokat számít), valószínűleg nem többszázezerforintos felszerelésbe ő majd 20 mp.-en belül megközelíti ezt az időt?


De tudok mondani még egy példát, van egy budapesti futóverseny, ami igaz nem profi verseny, de mindig összegyűlik abból a 300-400 indulóból néhány olyan is akik nagyon komolyak, 20-25 év közötti igazolt futók. Na, ők szokták ezt a versenyt, ami 4150 méteres, 12:50-13:20 között nyerni. Ha valaki 2000-en futna 5:48-at, az szerintem 13:10 körül lefutja ezt a távot. Na, gondolom te se gondolod komolyan, hogy nyerésközelbe tud kerülni egy kamasz focista ezen a versenyen, úgy hogy, ott szoktak indulni 15-16 éves igazolt futók is, de ők max. 14:30-15:30 perc körül futnak...


Ha ennyiből nem győztelek meg, inkább hagyjuk.

2014. ápr. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!