Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Görkorizáshoz milyen kesztyűt...

Görkorizáshoz milyen kesztyűt használtok/ajánlotok?

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok, sokat esek. Használok térd,- könyök,- és csuklóvédőt is. Eddig a hűvösebb időkben vettem egy téli kesztyűt, de most már nagyon meleg. Kesztyű nélkül viszont nem merek menni, mert lekopna az összes bőr az ujjaimról.


Olyan kesztyűt keresek, ami az ujjakat is fedi, nem meleg, és nem is drága. Az sem hátrány, ha ki is néz valahogy.


F



2014. máj. 1. 23:43
 1/10 anonim ***** válasza:

a kézvédő megvédi a kezedet, az ujjaidat is, amennyire kell

görkorival rengeteget estem, sosem lett semmi baja az ujjamnak, még le se nagyon horzsoltam

szal szerintem külön kesztyű nem kell, és nyáron meleg is

ami meg védené az ujjaidat annak azért vmennyire vastagnak kell lennie, akkor meg ugye meleg

2014. máj. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A te csuklóvédőd milyen?

Mert nekem csak a tenyerem és a kézfejem takarja, az ujjaim egyáltalán nem. Ezért gondoltam a kesztyűt. Meg az eddig használt kesztyűn is ott vannak a súrolásnyomok.

2014. máj. 2. 16:00
 3/10 aikiboxer ***** válasza:

Én csak csuklóvédőt használok, és egy kezemen meg tudom számolni, hogy 8 év alatt hányszor estem el. Nem tudom ti hogyan estek el görkorival, valamit nagyon rosszul csinálhattok, mert kifejezetten nehéz görkorival elesni. Meg akkor is, ha beakad a kerék egy repedésbe, az ember ösztönösen kilépkedi. Az 5 éves lányom két hete tanul görkorizni, és most már csak nagyon-nagyon ritkán esik el, pedig egy ovis kislány.


A kérdésre válaszolva szerintem bőven elég a csuklóvédő meg a térdvédő. Ha ilyen sokat esel, akkor egy sisakon is elgondolkodnék, de legfőképpen egy rendes görkorin meg valakin, aki megmutatja hogyan kell, mert ez a sok esés nem normális.

2014. máj. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

úgy esel el hogy

a) keresed a határaidat

b) fáradt vagy

ha kimegyünk korizni, az mimnimum fél napot jelent, soksor éjjel megyünk haza koriban, simán el tudsz esni akkor már bármiben


persze én sem esek el attól, hogy csak gurulgatok, de ha aznap nem estél el, nem is koriztál igazán

2014. máj. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

3as, az 50k-s korimban is simán elesek neked :)


a térdvédőm is a csuklóvédőm is simán szét van karistolva


ja és csajozás közben is el lehet ám esni, akkor véresen :)

2014. máj. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 aikiboxer ***** válasza:
Ha akrobatikus mutatványokat végzel, az nyilván teljesen más, ott könnyű megpuszilni a betont. Én sima fitnesz korira gondoltam, hogy lemész a parkba, száguldozol fel-alá, farolgatsz, gyakorolsz pár dolgot, ennyi.
2014. máj. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

öcsémnek ilyen van


[link]


enyém meg ilyen

[link]

2014. máj. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

fitness korival is lehet esni, pl. ha olyat gyakorolsz amit még nem tudsz


vagy pl. kezdj fogózni


a gyerekek akkor esnek-kelnek


szerintem az esés görkorival mindennapos, teljesen hozzátartozik

persze sima gurulgatással nem, pl. kutyasétáltatáshoz nem szoktam védőt felvenni

2014. máj. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 aikiboxer ***** válasza:

Akkor lehet, hogy csak én vagyok nagyon óvatos. :)


A parkban, ahol korizni szoktam, nagyon sokan koriznak. Fiatalok, középkorúak, gyerekek, egész családok. Nagyon népszerű szabadidős sport ez itt (Németországban). De aszfaltot nyalni még senkit se láttam. Valószínűleg ez az óvatos szegmens. :)

2014. máj. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sajnos itt Budapesten annyira nem.

meg gondolom itt az útfelület sem olyan

régebben pl. lehetett a délbudai kerékpárúton görkorizni, mára járhatatlan

persze a belvárosban vannak sima járdák, de ott kerülgetni kell a gyalogosokat

2014. máj. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!