Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A Wing Tsun kung fu egy...

A Wing Tsun kung fu egy sport? El szeretném kezdeni de nem nagyon merek elindulni félek hogy lemaradással kezdek vagy nem tudok teljesíteni.

Figyelt kérdés

Időm se sok van a tanulás miatt.

Amúgyse nagyon járok sehova nagyon bezárkóztam az utóbbi időben.

Nem szeretem a társaságot de változatni szeretnék!


19 éves fiú



2014. máj. 2. 16:02
1 2
 1/20 aikiboxer ***** válasza:

Olyan edzést válassz, amely közel van a lakhelyedhez (lehetőleg 10-15 percre), sok edzés van egy héten (hogy ha a tanulás miatt egy nap kimarad, el tudj menni másnap). Ez a legfontosabb.


A harcművészetekben/küzdősportokban nem számít, hogy kezdő vagy még idősebben sem, be fogod hozni a lemaradásodat. Nyilván élsportoló már nem lesz belőled, de nem is ez a cél.


A wing tsun kung-fu az egy harcművészetnek nevezett sport, igen. Járj nyugodtan, jót fog tenni a mozgás.

2014. máj. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Valószínű a depresszióm kihat erre és most is azon gondolkozom hogy mások már réges rég lehagytak én meg még csak most kezdem.

Egyébként 10 percre van az edzés helye kedden és csütörtökön 17 órától.

2014. máj. 2. 16:53
 3/20 A kérdező kommentje:

azt kihagytam hogy sajnos a következő hónaptól már nem tudnék járni mivel dolgoznom kell és a vonatozás miatt nem érnék oda az edzésre.

De ha elkezdem akkor tudom majd folytatni hátrányok nélkül?

2014. máj. 2. 16:58
 4/20 aikiboxer ***** válasza:
60%

Egy hónapra ne menj le. Javaslok helyette mást.


Vedd meg a Fegyencedzés című könyvet. Ez egy saját testsúlyos edzésprogram. És kezdd el otthon csinálgatni. Rázódj bele, vezess edzésnaplót. Tedd rendbe az étkezésedet is. Ha rendesen edzel, fél év múlva nagyon látványosan fogsz fejlődni - nem annyira, mint súlyzókkal, de azért meg fogsz lepődni ha tükörbe nézel. Ezt tudod csinálni munka mellett is.


A kajádat a Sárga kapszula című (internetről is letölthető) könyvből tudod rendbetenni, vagy nézd meg a Harcosok étrendje című könyvet. Ez utóbbi kicsit extrém, főleg akkor jó, ha hízásra hajlamos vagy (akárcsak én).

2014. máj. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, hogy azt se tudod mi az, de szeresd elkezdeni :)
2014. máj. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező!

Felejtsd el a wing tsun-t, nem akarom már sokadjára ismételni magamat, de ebben az országban ez a stílus, egy kamu, parasztvakító, pénzlehúzó átverés, és csak azok szerint hatékony, akik fényesre nyalták Magyarország nagy wing tsun mesterének Money Norbert...akarom mondani Máday Norbert seggét, aki a tanítványoktól behajtott pénzből a saját magyar szablya gyűjteményét bővíti, persze Te nem fogsz megtanulni kung-fuzni 10 év múlva sem. Ez elkeserítően hangozhatott, de ez az igazság.


Helyette inkább bokszolj, mert:

1. Hatékony maga a stílus is

2. Ebben az országban a legjobb oktatási színvonallal rendelkező küzdősport stílus

3. SOKKAL olcsóbb, mint a wing tsun

4. Tényleg lesz valós harci tudásod


(És még sorolhatnám, de egyenlőre ezek a legfontosabbak)

2014. máj. 3. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
12%

Wing tsun = Cicapacsi Köcsögkarate!


Szerintem is inkább bokszolj! Ne dőlj be a wing tsun marketingjének, és ne akarj kifizetni egy kisebb vagyont ilyen "edzésekre".

2014. máj. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
valagogy nem szimpatizálok a boxal talán mert nem akarom összetörni a fejem :)
2014. máj. 3. 18:37
 9/20 anonim ***** válasza:
Nem ütik szét a fejedet! Sőt mivel kezdő lennél az első hónapban nem is bunyóznál senkivel sem, jóformán. Mellesleg az amatőr ökölvívás nem káros, nem leszel Parkinson kóros nyugi. Persze idővel kapnál pár pofont, de addigra hozzá is szoknál.
2014. máj. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
45%

Jaj ne, remélem még időben meg tudlak menteni! El ne kezd a wing tsunt! Az se nem harcművészet, se nem sport, csak egy parasztvakító, kamu, pénzlehúzó hazug baromság! Le ne menj edzésre, meg fognak fertőzni a nevetséges marketingjükkel, hogy te leszel a legyőzhetetlen harcos rövid idő alatt, ennél a stílusnál nincsen tökéletesebb, akárkit lecsapsz vele, Bruce Lee is ezt tanulta és az ehhez hasonló reklám hazugságok, amivel át akarják mosni az agyad, hogy perkáld nekik a nagy lóvékat, hiszen ők ezen akarnak meggazdagodni (és jó páran mát meg is gazdagodtak)! Hallgass ránj, ne menj oda! Be fog szippantani a wt marketing és teljesen el fogod hinni minden szavukat! Azt fogod hinni magadról rövid idő után,hogy te vagy a sebezhetetlen kung-fu bajnok, a stílusod felülmúlhatatlan, aztán valamelyik kis agresszív cigány gyerkőc jól szétkap és majd akkor rájössz, hogy amit írtam az nem volt kamu, hiszen én a javadat akarom! Hiába csinálod akár 10 évig ezt a szutykot, egy kezdő Thai Boxoló úgy összecsépel, hogy azt te el sem tudod képzelni!



Dehogy fogják boxon darabokra ütni a fejed! Az első időben tényleg nem fognak berakni sparringelni a többiek közé, max ha van valaki, aki szintén most kezdte pár hete! Először csak alapokat fogsz tanulni: alap ütéstechnika, alap védelem, alap küzdőállás, alap lábmunka, alap elmozgás, stb.! Ezen kívül az erősítés és a zsákolás ezerrel! Majd ha ezeket megtanultad, akkor majd beállítanak bunyózni, de ott akkor sem fognak szétsorozni, pláne nem az első kesztyűzéseknél! Majd ha bele lendülsz és ráérzel, elkapod a fonalat, na majd akkor biztos lesznek kemény sparringek, de akkor már nem lesz ellenedre! Egyébként meg ahhoz, hogy fejlődni tudjál igazán, akkor igenis harcolni kell brutálisan és ha úgy van, be kell kapni pár pofont, de ez mindig csak a javadra válik, minden egyes sallertől csak több leszel! De ez a wing tsunban nem így van, ott felesleges küzdeni (nem is lehet) ahhoz hovy előrrébb juss, nem kell hajtani! Elég ha tudod nagyjából a formagyakorlatot, kell pár technika, meg le kell csengetned jó sok zsozsót és máris kapod a fokozatokat! De azért te leszel az önvédelem királya, nem lesz ellenfeled, meg blablabla...Hogy a nagymenő wing tsunban azért nincs kumite, mert a technikák halálosak és hogy gyenge pontokat támadnak csak egy hazugság és kifogás, egy kerülőút! Pont a randori hiánya miatt nem működik a gyakorlatban, hisz nincs egy wing tsunosnak reális harci tapasztalata sparring hiányában! Én tudom, hisz ketrecharcos lévén gyakran kumitéztam 6.-7. tanulófokozatos wing tsun huszárokkal (egyszerűen nevetségesek)! Hívtam már ki halálosztó wt mestert is, de érdekes módon nem jött el, pedig még felajánlottam azt is, hogy vessük el a szabályokat, hogy nyugodtan alkalmazhassa a vagány wing tsun technikáit, de ő mégis meghátrált! Félre értés ne essen, nem magával a rendszerrel van a baj, hiszen ott a Wing Chun: minden edzésed randori, erősítés, nyújtás, szokják a fájdalmat, szert tesznek valódi küzdelmi tapasztalatra, megtanulnak cselekedni stressz helyzetben is, stb.! Ezt már ajánlanám, de ha ilyen nincs edzés nincs a közeledben, akkor vágj bele valami korrekt, tisztességes, jól oktatott stílusba! De nehogy ilyen ninjutsu, krav maga, meg egyéb ökörségeket válassz, mert ez egy kategória a wing tsunnal! Ha nem akarsz boxot, akkor kick-box, BJJ, Judo, birkózás és még sorolhatnám!

2014. máj. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!