Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt lehet felkész...

Mennyi idő alatt lehet felkészülni az NKE fizika alkalmasságira? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, lány. Az NKE-n gondolkodom, az RTK-ra mennék. 176cm vagyok és jelenleg 73-74kg. Évek óta nem sportolok rendszeresen.

Ezek a feladatok: [link]

Naponta megcsinálnám a felüléseket, futni heti 2x-3x tudnék elmenni.


2014. máj. 20. 16:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy most milyen állapotban vagy, de ha rendszeresen készülsz rá, akkor néhány hónap alatt fel lehet készülni. De ha tényleg azt akarod, hogy sikerüljön, akkor nem elég a felülést meg futást gyakorolni, hanem mindegyiket kell.

Én már túl vagyok a sikeres alkalmasságin. Korábban is sokat sportoltam, de ha nem készülök célorientáltan, akkor nem sikerült volna. Én karácsonykor kezdtem el futni, a heti min. 2 futást be tudtam tartani, igyekeztem minden nap felülésezni. Iskolában bejártam a többiekhez (mivel én már korábban érettségiztem belőle) és ott külön gyakoroltam a helyből távolt, az ingát és a függeszkedést. Mindent úgy gyakorolj, ahogy az a leírásban szerepel, különben érvénytelen lesz a végrehajtás. Nálunk nagyon sokan elbuktak, mert pl nem előrenéző tenyérrel gyakorolták a függeszkedést, vagy mert nem számítottak rá, hogy hiába csinálnak 50 felülést, ha abból 20 érvénytelen. Szóval nagyon oda kell figyelni. Elszántság kérdése az egész, egyébként simán hozható.

19L

2014. máj. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!