Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyi lehet a max. Pulzus,...

Mennyi lehet a max. Pulzus, hogy meg a szervezet zsirt egessen es ne izmot?

Figyelt kérdés
Szamit az, ha nagy sullyal csinalom az edzest? Jobban terhelem a szivem ugyanannyi pulzussal, mint egy vekony testalkatu? Insanity-t kezdtem el es vigyaztam, hogy 170 fole ne menjen a pulzus, de az edzoteremben azt mondtak, hogy 156-162 kozott legyen, kulonben izmot egetek nem zsirt. Kisse ossze vagyok zavarodva. Ha a fenti tartomany kozott tartanam a pulzusom, akkor kb. semmit nem csinalhatnek rendesen az insanity-ben.
2014. jún. 1. 10:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a szervezet sose kezd el izmot egetni.

Viszont ha tul nagy intenzitásu a mozgas akkor az beleszolhat a regeneracioba es igy lehet izomvesztés.

2014. jún. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

egyénfüggő.

a maximális pulzusszám 55-70%át ajánlják.


a szervezet akkor kezd izmot égetni, ha nincs elég szénhidrát és zsír-erőforrás a munkavégzéshez. ha alacsony intenzitású edzést választasz, az izmaidat lehet, hogy nem stimulálod eléggé az izomépítéshez. ezért szoktak erőnlétit is ajánlani fogyás mellé, hogy ne vizet és izmot veszíts.


minél nagyobb súllyal csinálod és minél tovább, annál nagyobb az esélye, hogy a szervezetedben nincs elég erőforrás a szükséges munka elvégzéséhez.

ez természetesen függ a táplálkozástól és a glikogén raktáradtól.

azt ajánlom, ha fogyni akarsz, kerüld a gyors felszívódású szénhidrátokat (gyümölcscukor, tejcukor, finomított cukor, répacukor, nyírfacukor, bébirépa-cékla-kukorica). lassú felszívódásút fogyassz az edzés előtti időkben, edzés után főképp fehérjét fogyassz.


igen, nagyobb terhelés a szívnek.


170 az sok, pl ha 1 30éves nő 190es max pulzussal bír, az alacsony intenzitású tartomány 100-140 közé esik. beiktathatsz rövidebb időre erősebb gyakorlatokat is, de akkor izmot fogsz égetni, amit majd pótolnod kell fehérjével.

2014. jún. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Insanity-t csinalom es 122kg vagyok. Mennyi legyen a max. pulzusszam? Ja es 30 eves vagyok. Az a baj, hogy ha lassitok edzes kozben, akkor semmi ertelme csinalni.:( Cukrot, rizst, krumplit, feherlisztet mar kizartam az etrendembol. Feherjet kellene tobbet ennem, de unalmas allandoan a csirke.
2014. jún. 1. 23:29
 4/8 anonim ***** válasza:
122 kg-osan most kezdve lehetetlen kb hogy izmot egetsz
2014. jún. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Attol, hogy kover vagyok, meg van izmom... A lenyeg, hogy abban a tartomanyban tartsam a a pulzusom, ami kimondottan zsiregetesre van. Csak amit kidob a kalkulator nekem (152), tul alacsony az insanity-hez. Viszont azt sem akarom, hogy elpatkoljak a magas pulzus miatt
2014. jún. 1. 23:45
 6/8 A kérdező kommentje:
Amugy az edzest nem most kezdtem, hanem januarban Focus T25-tel. FOgytam 23 kg-ot es keszen allok az insanity-re
2014. jún. 2. 00:21
 7/8 anonim ***** válasza:

120 kilóval egyáltalán nem is ajánlanám a futást, az még egy 2 méteres férfinak is durva lenne.


rossz futási technika mellett a lábadon a testsúlyod 4xese is terhelődhet, 480 kiló pár hónap futás után könnyen tönkreteheti az ízületeidet.

ennek inkább van kevés értelme, mint türelmesen fogyni.


a cukornál tudnod kell azt is, hogy a gyümölcsökben is és a tejben is cukor van, sőt néhány zöldségben is.

fehérjének ott van még a tojás és a hal, amik mellesleg biológiailag értékesebbek is, illetve a hal csökkenti a koleszterined is. lehet kapni filézett vagy konzerv/pácolt halat, nem mind szálkás és büdös.


bevallom, ezeket a divatos edzési kódneveket nem ismerem, de könnyen tönkreteheted magad velük. megértem az igyekezeted, és jó is, ha motivált vagy, de türelem nélkül nem fog sikerülni, helyette tönkreteszed magad.

nagy testsúly mellé főképp olyan feladatokat kellenek, ami a törzset mozgatja meg, és nem jár ugrálással (porcroncsolással). lehet az taposó, elliptikus tréner, vagy az oldalsó lábhinta, hullahopp, felülés(nem a teljes), lábemelés fekve, kisebb súly kitartása, és ehhez hasonlók.

nem tudom milyen magas vagy, de kb 70 kiló fölött még kocogni sem érdemes. természetesen nem 70kiló izomról beszélek.

egyelőre a testsúlyod kell csökkentened a szíved érdekében, 70 kiló körül jöhet a kocogás, erőnlét.


inkább az étkezésre kellene figyelni. és türelmesnek lenni.

mennyit adtál le eddig?

2014. jún. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Karacsony ota 23kg-ot (heti 6 napi edzessel es nagyjabol tartott 1600 kalorias dietaval). Nem akarok 70 kg lenni. Nekem a 75-80 megfelelne. 177cm magas vagyok amugy. Nem futok, hanem dvd-re tornazom itthon. Ugralni nem nagyon ugralok, ha olyan gyakorlat van, akkor ugras helyett lepek egyet. A mozgas viszont muszaj, mert az evesen neha el szoktam csuszni.:S
2014. jún. 2. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!