Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 110 kg-osan elkezdhetek futni?

110 kg-osan elkezdhetek futni?

Figyelt kérdés
Életmód váltásba kezdtem fél éve, ez idő alatt leadtam 40 kg-ot. Szeretném mostmár bevinni mindennapjaimba a mozgást is, futni szeretnék nagyon, csak félek hogy tönkre vágja a térdem. Régebben sokat fájdogált a térdem, de amióta ilyen sokat fogytam, meg se "nyikkan", nem fáj, tünetmentes vagyok. Szeretnék futni. Lehet vajon nekem?
2014. jún. 7. 21:47
 1/10 anonim ***** válasza:

Még ne.

Inkább ússz.

Majd 90 kg környéken.

2014. jún. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

én 2 éve 125kg-al kezdtem futást imitálni, mire eljutottam, odáig, hogy hasonlított is a dolog a futásra addigra szinte 100 alatt voltam... most is 100 vagyok és ha ép van kedvem, most is futok.

Szerintem ez a térdfájás dolog inkább genetikus, mint a súly okozná... ismerek olyan 70kgost, akinek 1-2km lefutása után úgy fáj a térde, hogy majd belerokkan, én meg 10km-eket futok és a lábamnak semmi baja, de a nyakam az tud tőle fájni a gerincferdülésem miatt...

2014. jún. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
az előző én voltam, csak véletlen bátyám profiljával...
2014. jún. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

nem, tönkreteszed az ízületeidet, porckopás, stb.


inkbb az úszás, hátonfekvős gyakorlatok, törzsgyakorlatok, elliptikus tréner, lábhinta, 90 körül lehet bicikli, 70 körül futás. ez függ a magasságodtól, nemedtől, testalkatodtól is, de ez a biztosabb. a futás a vékony emberek sportja.

2014. jún. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Szia!

Én arra lennék kíváncsi, hogy milyen étrendet követtél? Én csak 23 kilót fogytam fél év alatt, pedig mozogtam szinte minden nap.:(

2014. jún. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

[link]


ezzel az étrenddel kezdtem, aztán volt egy közel 1 éves bekattanásom, amikor 100% átmentem ketogén diétába, de többet olyat nem csinálok, teljesen felesleges önkínzás megfosztani magad a világ legjobb ízeitől... úgyhogy most visszatértem ehhez az étrendhez...

Mellesleg Dagadtköcsög futóblogját érdemes követni, meg visszamenőleg a kezdeteknél olvasgatni nála, ő is ugyan úgy mint én, 125kg al kezdte a futást... sőt a motivációja is szinte ugyan az volt, neki az apukája halt meg szívbajban 30 éves kora körül, nekem egy nagyon jó barátom aki túlsúlyos volt, esett össze, és halt meg a szemem láttára a 26. születésnapján egy házibulin mert a szíve bemondta az unalmast, lehet, hogy annak a számlájára írható, hogy mind mocsárrészegek voltunk, vagy így hozta a sors, de nem tudtuk újraéleszteni. Később megtudtuk, hogy a szíve egyszerűen nem bírta a mozgásszegény életmódot azzal a súllyal (130kg)

Akkor úgy döntöttem, hogy életmódot váltok, először letettem a cigit, aztán elkezdtem mozogni, én úgy vagyok vele, hogy sokkal többet ártok azzal, ha nem futok, mintha futok, és esetleg "lehet", hogy lesz valami baja tőle a lábamnak...

2014. jún. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
mármint dagadt köcsög volt 30 nem az apukája...
2014. jún. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
23kg ra fél év alatt, azért ne mondd, hogy "csak" :D
2014. jún. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Köszönöm, megnézem a belinkelt oldalt. Én 144kg-ról indultam és még olyan messze van a vége.:( A férfiak sokkal gyorsabban fogynak, formálódnak, mint mi nők. Nem fair.:D

Futni én nem tudok, hanem elkezdtem a focus T25-öt, amiből két kört csináltam és most az insanity-t csinálom 1 hete.

2014. jún. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Semmilyen étrendet nem követtem. Semmilyen divatos, hóbortos vackot nem szedtem és nem sanyargattam magam. A módszer egyszerű: zöldség, gyümölcs. Tészta helyett saláta, kenyér helyett abonett, cukros üdítő helyett cukormentes, édesség helyett mézes natúr joghurt, nassolni meg cukormentes háztartási keksz, éhségre alma vagy puffasztott rizs. Napi max. 1000 kalória. Rántott hús helyett főtt vagy sülthús.

De amikor megkívántam, megettem a nosztalgia krémest, meg a csokit, meg a fagyit. Sok bűnös napom volt, de azok kellettek hogy idáig eljussak!

Köszönöm a tanácsokat egyébként!

2014. jún. 15. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!