Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyiket szeretitek jobban,...

Melyiket szeretitek jobban, kötöttfogású, vagy szabadfogású birkózást?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy itt nem mindenki birkózik, de érdekelnek a vélemények.

A birkózás két fajtából/fogásnemből áll, a szabadfogásból és a kötöttfogásból.

A szabadban engedik a láb aktív használatát (lehet rá támadni, lehet vele is támadni).

A kötöttben csak derékvonal felett lehet aktívan támadni.

Éppen ezért sokban különbözik a kettő, már a beállást tekintve is. A kötöttfogás erő- tömeg -méretcentrikusabb, de itt is sokat számít a technikai felkészültség, hiszen nehezebb véghezvinni egy földrevitelt.

Én mindkettőt szeretem, bár szabadot birkózom.

Ti hogy vagytok ezzel?


Egy videó a kötöttfogásról:

https://www.youtube.com/watch?v=a5__inlitjs


Egy másik a szabadról:

https://www.youtube.com/watch?v=TuW7UdW87YM



2014. jún. 13. 15:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Nézni jobban szeretem a szabadfogásút (amúgy nem birkózom, csak olimpián nézem). Pörgősebb, izgalmasabb laikusként.
2014. jún. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 wrestler56 ***** válasza:
100%
Örülök, hogy a szabadot birkózod. Hozzám is ez áll közelebb. Nemcsak a látvány miatt nézőként, hanem az életszerűséghez is jobban közelít. Hobbiszinten versenyzői múlttal rendelkező barátommal néha összecsapunk - jómagam az esélytelenek végtelen nyugalmával - és akkor a szabadfogáshoz közelálló submissont játszunk. küzdősportolónak
2014. jún. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat :D



Szerintem a kötöttnek is van életszerűsége, múltkor pont beszéltük lent a teremben, hiszen utcán nem fogsz úgy lábramenni, hogy leérjen a térded vagy ilyesmi.

Egyébként nagyon be tud itt is ütni a specifikusság eéve, mikor mondjuk hónapokig csak szabadot birkózunk és akkor mondjuk összekerülök egy veteránnal aki kötöttes... jönnek a bajok :D


A submission grapplinget én is kedvelem, bár nem tartom annyira mindenek felett állónak.

2014. jún. 14. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!