Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik tetszik jobban és...

Melyik tetszik jobban és miért, a szabadfogású birkózás vagy a cselgáncs?

Figyelt kérdés
2012. szept. 25. 21:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

a sz birkózás.

számomra látványosabb,a múltja is jelentősebb,kb 4000 éves és európai ks ezért is.

2012. szept. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Ha erősödni akarsz akkor mindenféle képen szabadfogású bírkózás
2012. szept. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 lee12 ***** válasza:

edzésfüggő

pl nálunk birkózáson szerintem 30 fekvőnél 60 felülésnél és 100 gugolásnál nincs is több erősítés(elején 30 perc intenzív futás) és aztán technika

mégis rengeteg válogatott srác van itt

de nincs nagy erősítés és judosoknál láttam hogy ott megy a fekvő kötélmászás rendesen

2012. szept. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Sznofru ***** válasza:
birkó.
2012. szept. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nekem is a birkózás tetszik jobban, meg birkózok is.

Bár mi azért szoktunk erősíteni: kötélmászás, fekvenyomás, guggolás súllyal, francia rúdas bicepszezés, koponyatörő, mikor mi. :)

Bár nehézsúlyú vagyok hozzáteszem, a könnyebbek (55-70 kg) kötelet szoktak mászni csak, de azt jóval többet, mint én.

2012. szept. 26. 15:46
 6/12 anonim ***** válasza:

Cselgáncsot jobban szeretem, mivel 4évig csináltam, és nagyon élvezhető. Nézd meg az olimpián a cselgáncsosokk is ugyanolyan izmosak. Állítólag a legjobban fejleszti az agy-izom kapcsolatot a cselgáncs. Ha a birkózást választod, az is nagyon jó sport, szóval nem nyúlsz mellé.

http://www.youtube.com/watch?v=ThkCQsJn0G4

2012. szept. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Persze, mind a kettő jó sport.Bár én nem értem, hogy cselgáncsban miért tiltották be az első szándékból lábra támadást? Ha jól tudom, azért, mert veszélyes, de hát ez az alapja a szabadfogásnak is.

A kedvencem amúgy Artur Taymazov 3x olimpiai bajnok szabadfogásban.120 kg és 190 cm egy igazi tömegszörny :D


[link]

2012. szept. 26. 19:14
 8/12 anonim ***** válasza:
Talán ha első szándékból lábra támadnak a judoban, akkor ha úgy adódik nagyon gyorsan leránthatnak a kimonódnál, és az baromi kellemetlen, mert nem tudsz ügy esni ahogy akarsz, hiszen az ellenfél a lábadnál és fönt is fog egyszerre, ezért nem tudsz kifordulni, és a válladra eshetsz. Szóval a kimonó miatt van szerintem betiltva, ami birkózásban nincs.
2012. szept. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Rendben, köszi a választ :)

Csak azért kérdeztem, mert még nem harcoltam kimonóban, csak télen hosszú nadrágban, bár az is problémás volt lábra menéseknél...

2012. szept. 27. 15:32
 10/12 anonim válasza:
értem én hogy a birkózásban nem sok az erősítés de ha belegondolsz a saját testsúlyoddal vagy még nehezebbel birkózol.
2012. szept. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!