Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Érdemes egyszerre kétfajta...

Érdemes egyszerre kétfajta táncot tanulni? Nem keveri össze őket az ember?

Figyelt kérdés
Járok egy tánctanfolyamra, ami hetente egyszer van, és úgy gondoltam, hogy mivel tetszik a dolog, járnék másfajta táncra is párhuzamosan. Ilyenkor ha új dolgokat tanulok, akkor nem fognak keveredni bennem a lépések? Érdemes egy időben csak egy táncot tanulni, vagy nyugodtan lehet többet is, mert a fejünk/lábunk különválasztja őket? Ha van valakinek tapasztalata ebben a témában, akkor az érdekelne.

2014. jún. 13. 22:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Nos, aki szenvedélyesen amatőr táncos, az minden szabadidejét a táncteremben tölti. Van, aki hétvégi intenzív kurzuson kezdi a tanulást és reggeltől estig napi 6 stílusban ropja.

Te miket választottál?

2014. jún. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyébként a kérdés olyan, mintha azt kérdeznéd, érdemes-e matek mellett biológiát is tanulni, nem keveri-e össze az ember.:)

Egyébként összekeveri, pont ez a lényeg.:)

Ahogy a gondolkodásban összeadódik a tudományos műveltség, úgy a tánctudásban is a többféle stílus.

Nem értem, hogy pontosan mire kérdeztél összekeveredés címszó alatt.

2014. jún. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kicsit koncentrálni kell hogy különválaszd a két táncot, de ez minimális extra erőfeszítés csak.
2014. jún. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az összekeveredést úgy értem, hogy ha hasonló lépések vannak, akkor az ember az egyik táncban akaratlanul azt lépi, amit a másik táncban tanult, és akkor extra koncentrációt kíván még annak a különválasztása is, hogy most éppen melyiket kell lépni, de lehet, hogy ez nem olyan nagy probléma.


A matek-biológiai párhuzam nem az igazi, mert ott elég különböző dolgokról van szó.


Egyébként salsa mellé keresnék még valamit. Pl. más latin táncot, vagy akár nem latin táncot.

2014. jún. 14. 07:56
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor fordulhat keveredés elő, ha konkrét koreográfiát tanulsz, és hosszasan kell megjegyezni a figurák egymás után fűzését.

Egyszerű tánciskolai oktatásnál nem hiszem, hogy ez fennállna, főleg, ha két viszonylag távoli táncfélét tanulsz. A salsa és a mambo nagyon hasonló, de a többi tánccal nem lesz problémád.

Hátránya tényleg csak ennyi lehet, előnye viszont sokkal több. Javul a test-tudatod, jobb lesz a stílusod, tudsz figyelni apróbb részletekre is, tudod díszíteni az egyiket a másik elemeivel, amitől nagyon menővé válik a táncod, és még sorolhatnám. Ne gondolkozz, vágj bele! :)

2014. jún. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Dehogyis. Én évek óta táncolok de mar az első 3 hónapban 5 tancot tanultunk felvátva. Én elképzelni se tudom hogy lehet egyszerre csak egyet tanulni borzasztó ualmasnak tűnik.


Nem mellesleg szerintem elég nehéz egy keringőt keverni a sambával a jiveot meg a cha cha chaval.

Teljesen eltérő ritmika és lépések.

2014. jún. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!