Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egy 9kg-os egykezes súlyzóval...

Egy 9kg-os egykezes súlyzóval minden nap 5x10 karhajlitást csinálok. Mennyi idő kell ahoz, hogy szép nagy izmaim legyenek?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy egy hét alatt nem lesz nagy változás
2010. jan. 3. 19:54
1 2
 1/18 anonim válasza:
egy 4-5 honap csak en 15 kel
2010. jan. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

és te minden nap csináltad?

és mennyit?

2010. jan. 3. 20:43
 3/18 anonim válasza:
Jobban tennéd, ha csinálnál egy egyszerű edzésprogamot magadnak, nem csak egyféle mozgássort ismételgetnél. Függ az izmod típusától, de rendszeres súlyzózással, fekvőtámaszozással jó izomfelépítés esetében pár hónap alatt nagyon látványosan lehet izmosodni -ez alatt nem a felpumpált "lufiizmot" értem-.
2010. jan. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Szerintem úgy 150 év. Ennyitől esetleg a zsírt égeted, és szálkás lehetsz, bár szerintem ahhoz is kellene legalább 6 x 15 hajlítás karonként, egy éven keresztül.


Ha szép nagy izmokat szeretnél, akkor próbáld meg fokozatosan növelni a súlyt, csinálj többféle gyakorlatot egykezes és kétkezes súlyzóval, inkább csinálj kevesebb emelést, de nagyobb súlyokkal.


Ezen kívül két edzés között iktass be 1-2 nap pihenőt, és táplálkozz bőségesen. Röviden ennyi.

2010. jan. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

"-ez alatt nem a felpumpált "lufiizmot" értem-."

én se ugy akarok kinézni, mert sokan csak felfujják magukat. Én szépen kidolgozott testet akarok, elöször itthon csinálok egy "alapot" és majd utána meni kondiba

2010. jan. 3. 20:58
 6/18 A kérdező kommentje:
És az jó, ha vennék proteint, meg fehérjét?Azok segitenek?
2010. jan. 3. 21:00
 7/18 anonim ***** válasza:

hány éves vagy?

""-ez alatt nem a felpumpált "lufiizmot" értem-."

én se ugy akarok kinézni, mert sokan csak felfujják magukat. Én szépen kidolgozott testet akarok, elöször itthon csinálok egy "alapot" és majd utána meni kondiba"

először gondolkodj el magadon, aztán nézz body.builder -t aztán ha még mindig nem érted, akkor hagyd abba örökre.

2010. jan. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"És az jó, ha vennék proteint, meg fehérjét?Azok segitenek?"


Ha egyébként megvan a napi megfelelő kalóriabeviteled szénhidrátban és és fehérjében gazdag ételekből, akkor igen. Tehát, ha nem helyettesíteni, hanem kiegészíteni akarod az étrendedet, akkor hatásosak. Ezért is nevezik ezeket az anyagokat táplálékkiegészítőknek. Komoly izomfejlesztéshez fehérjéből testsúly kg-onként 1-2 g ajánlott. Egy 60 kg-os embernél ez legalább 100 g fehérje naponta. Pl. egy tojás kb. 6 g fehérjét tartalmaz, ebből 15-20 db kissé sok lenne naponta :) Egy fehérjében gazdag étrend (baromfihús, túró, sajt, tojás stb) mellé kiegészítővel lehet fokozni a hatást.

2010. jan. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:

Milyen alapot csinálsz egy darab 9kg os súlyzóval szerencsétlenke? :) Semmilyent!

Olyan butaságot írtál, mint egy ház. Ez nem így működik. Izomtömeg növeléshez kis ismétlésű, nagy súlyos edzést kell csinálni. Nyújtással, pihenéssel, és munkával. Egy izomcsoportra 3-4 fajta gyakorlatot kell végezni, gépekkel és szabadsúlyokkal...


Most menj le egy konditerembe, ahol van edző, és nagyon kis súlyokkal gyakorold be a helyes gyakorlatokat, hogy ne nyírd ki az ízületeidet. Aztán készíttess egy jó edzéstervet, az alkatodra, korodhoz, és gyengéidhez. Tanulj meg nyújtani, lazítani, pihenni, és hajrá!

2-3 év alatt nagyon szép testet tudsz kialakítani heti 3x edzéssel. Az első eredmények már 1-2 hó után meglesz. 1 év után bárki megmondja, hogy sportolsz, 2-3 év után pedig már öltözködéssel sem fogod eltitkolni, hogy gyúrsz.


A táplálék kiegészítők, az külön téma.

A koxolás meg megint külön téma, persze ha szereted a testet, nem is feszegeted...

2010. jan. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Nem tehetek róla, hogy hülyeségeket kérdezek, de még csak kezdö vagyok, ezért kértem tanácsokat.
2010. jan. 3. 21:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!