Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A különböző társastáncokat...

A különböző társastáncokat általában mennyi idő megtanulni? Általában igaz, hogy akár évekig is lehet tanulni őket, vagy ez csak bizonyos táncokra igaz? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Salsa órán mondták, hogy a salsában annyi figura van, hogy éveken át lehet tanulni, akkor sem fogy ki belőlük az ember. Ez igaz más táncokra is?


Pl. az általános társastánc tanfolyamokon azt írják, hogy a tanfolyamon megtanítják a rockyt, rumbát, keringőt, stb. tehát egy tanfolyamon több tánc is van. Ez azért van, mert ezek a táncok egyszerűbbek, mint a salsa, kevesebb lépésből állnak, vagyis gyorsabban tanulhatók, ezért vonják össze őket egy tanfolyamba?


Vagy ezeken az összevont tanfolyamokon, csak az alaplépéseket tanítják meg, és más táncra is igaz, hogy külön tanfolyamokon éveken át lehetne tanulni őket, mint a salsát? (nem versenyszinten, hanem az újabb és újabb figurákat)


Szóval a kérdés arra vonatkozik, hogy a salsa összetetteb tánc-e, mint a többi, vagy a többi táncot is lehetne éveken át tanulni, azokban is van több száz figura?



2014. júl. 4. 21:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Ritmikailag és mentalitasban a salsa/samba/mambo amibe a legtöbb figurat bele lehet rakni.


Viszont szükségesek hozza szerintem olyan alapok amit az alaptancokkal szerehetz meg.


Az hogy mennyi idő megtanulni tőled függ.


Az is hogy mit nevezel megtanulasnak.

2014. júl. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A megtanulás alatt azt értem, hogy hobbi/haladó szinten mennyi idő jól megtanulni egy táncot. Ezek szerint, ha jól értem, a salsához és hasonlókhoz több idő kell, mint a többi társastánchoz, hogy haladó szintre jusson az ember.
2014. júl. 5. 07:53
 3/6 anonim ***** válasza:

Talán a legnehezebb a tangó, a legkönnyebb a ceroc.

Egyébként minden táncot lehet önmagában évekig tanulni.

Néhány óra alatt az alapokat el lehet sajátítani bármelyikből, de a figurák mellett a ritmika, stílus, tartás terén hosszú éveken át lehet csiszolgatni.

2014. júl. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Itt most elsősorban a figurák megtanulására gondoltam, a csiszolást természetesen lehet csinálni évekig.


Tehát a kérdés az, hogy a táncok többségénél a figurák többsége korlátozott, amiket néhány óra alatt megtanulsz, és utána már csak a csiszolás marad? És csak a salsa olyan, aminél folyton újabb és újabb figurák jönnek?


Azt tapasztaltam, hogy érdekesebb az óra, ha új figurák jönnek időnként, tehát ezek szerint a salsa (és más latintáncok) az, ahol mindig lehet valami újra számítani, hosszabb idő után is, a többi táncnál meg egy idő után csak a már megtanult figurák ismételgetése marad?

2014. júl. 6. 07:58
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A versenytáncban, ami 10 táncot tartalmaz ( [link] elvileg fix figurakészlet van, mégis a stílus csiszolásával oda jutsz, hogy ha megnézel egy nívósabb versenykűrt, az alaplépést gyakorlatilag nem fedezed fel benne.

Szerintem minden élő táncban születnek figurák, amivel bővül a tánc repertoárja. Más táncok elemeiből átemelnek egy apróságot és máris új figura születik. Modern jive-ban több száz figura van, mégis 12 alap figurával már tudsz hobbi szinten táncolni.

2014. júl. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A figurák megtanulásával is el lehet bíbelődni évekig.


A bécsi meg az angol keringő talán amihez nincs sok figura a többihez viszont így is többtucat.

2014. júl. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!