Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen harcművésze...

Szerintetek milyen harcművészetre menjek? Elsősorban magyar harcművészetre mennék.

Figyelt kérdés
Önvédelem céljából.

2014. júl. 8. 11:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Én ezt próbáltam ki tegnap: [link]

Számomra nagyon szimpatikus volt az edzés. Főleg önvédelmi fogásokkal foglakozik, amik nem igényel különösebben fizikai erőt (ellenben ahogy látom nagyon meg lehet izmosodni az edzéstől, elég kemény erősítés, nyújtás van benne), de tanítanak benne bukfencet, késsel, bottal is, kard stb. meg természetesen ütés, rúgás.


Ha magyar kell akkor baranta, állítólag az is elég kemény edzés, birkózásba is jó... bár ez inkább fegyveres.(íj, szabja, ostor stb.)

Szóval nem igazán önvédelem.

2014. júl. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
a thaywondo az magyar,megnézheted.
2014. júl. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

#2 Igazad van! Bár szerintem az túl kemény (csak full kontakt van kezdőknek is, gyakori az ájulás stb.), és inkább küzdősport mint önvédelem vagy harcművészet.

Na mind 1. Nem akarom így utólag leugatni Puskás Bélát, Tongpot és a többi egykori edzőimet...

2014. júl. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%

hehe:)

lelőtted a poént a kérdezőnek.

én is nyomtam ott kb 2 évet,és ennél állatabb edzést nehéz találni,pedig volt már vagy 18-20 éve.

mondjuk azóta azt hallottam,hogy már lágyult,nem annyira durva és rendszeres a kezdőverés.

2014. júl. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Csak az a baj hogy Sopronban nincs mindegyik, és csak oda tudok járni

2014. júl. 9. 11:10
 6/8 anonim ***** válasza:

Korbács: Igen már lágyabb lehetett amikora, én oda mentem 17-18 évesen. (Most 26 vagyok) De még így is egyszer majdnem kiütöttek... Csak annyiból volt "szerencsém", sokszor amikor nagyobbal és erősebbel verekedtem, hogy rossz helyre jártam iskolába. És tudtam a birkózás/földrevitel alapjait. Csak úgy tudtam győzni, hogy gyorsan az ellenfél háta mögé kerültem, vagy valami trükkel kibillentettem az egyensúlyából, leszorítottam. Így nem tudottak megverni...


Kérdező:


Ars Ensis

Baranta

Bujutsu-kai Kenshin-ryu

Kassai Lajos-féle lovasíjászat

Lovasharc (hun-magyar harcművészet)

Zenbukan kempó


Ezek a magyar harcművészetek a wikipédia szerint. (Az Ars Enisi egy középkori harcművészeti vívóiskola, amúgy, nem egy harcművészet... Ennyit a wikiről :D)

[link]

Nézd meg mi van a városodba. Olyat válassz amiben van puha kesztyűs küzdelem, sparring.

2014. júl. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Baranta van sopronban? Megnéznétek?
2014. júl. 10. 13:01
 8/8 anonim ***** válasza:

Amúgy ez magyar fejlesztéső jiu jutsu, és van Soproban is:

[link]


Barantát azt nem tudom...

2014. júl. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!