Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hol találok olyan csigás...

Hol találok olyan csigás íjat, aminek a húzáshossza 33 col fölött van? Nagyra nőttem kissé:D . átlagban mindenhol 28-32 colig láttam íjakat Persze van más kritérium is, de elsődleges lenne hogy ne törjön el a kezemben.

Figyelt kérdés

#íjászat #húzáshossz #csigás íjak
2014. aug. 13. 21:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Eltörni nem fog a kezedben, maximum nem tudod majd teljesen kihúzni. :)

De hol van a fix pontod?

2014. aug. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem. Nos ez fél siker :D . Egyébként a Te gondolatod is megfordult a fejemben, de én tradival kezdtem, és ott hatalmas jelentősége van a fix pontnak ugyebár. Nem tudom okozna-e célzási nehézséget a fixpont módosítása csigásnál. A fixpontom egyébként az álcsúcs.
2014. aug. 15. 13:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Huhh... ha állcsúcsos fixpontnál húzol 33 collt, akkor bazi hosszú kezeid vannak :) Hány centi magas vagy?

Csigásoknak a fix pontja valahol szájszeglet körül szokott lenni, én is oda húztam (persze az ideg, meg a nock volt szájszegletnél, a kezem hátrébb volt a zsinóros elsütő miatt).


Amúgy, jobb lenne, ha valaki élőben látna, és személyesen tudna segíteni. Hol laksz? Keresünk neked egy szagembert :)

2014. aug. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Helyesbítek. Azén húzáshosszoom 32.5 . Csak nekem a tradinál anno azt tanították, hogy jobb egy kis ráhagyás(1-2 coll). Mégpedig azért, az íj még leadja a teljesítményét, de ne keményedjen fel. én ezt tartottam szem előtt. Nem tudtam hogy a csigás hogy reagál a túlhúzásra--> ezért tettem fel a kérdést eleve ráhagyással, a collok tekintetében.

Egyenlőre csak nézelődök, még ne szeretnék vásárolni egy darabig, nincs meg a keret sajnos :/ .

2014. aug. 15. 22:35
 5/5 anonim ***** válasza:

Elég régen kérdezted, de a PSE-nek több ilyen ija van.

Pl. a Vendetta XL annak 32.5"

(én 30.5-31 huzok, sajnos soknak csak 30-ig van)

2016. márc. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!